ru ua

Посол США вважає, що в України немає альтернативи відновленню співпраці з МВФ

Посол США в Україні Джеффрі Пайетт впевнений, що в України немає альтернативи відновленню співпраці з Міжнародним валютним фондом. Про це він повідомив в інтерв'ю "Дзеркало тижня. Україна".

На питання, чи може Росія стати такою альтернативою, надавши Україні кредит, дипломат відповів: "Я не знаю, що викладає на стіл Росія, але вважаю, що такий великий економіці, як українська, лише МВФ здатний надати адекватні можливості для того, щоб у фінансовому плані українська економіка могла стати на власні ноги".

"Особливо це справедливо у світлі того, що будь-які кредитні лінії, які готова надати Росія, лише відстрочать процес адміністративної модернізації та отяготят Україну додатковим обов'язком", - підкреслив посол.

Пайетт висловив упевненість в тому, що "компроміс з МВФ цілком реальний, але для цього необхідні переговори".

"Я не можу висловлювати думку за Міжнародний валютний фонд, але можу запевнити, що уряд Сполучених Штатів дуже тісно взаємодіє і спілкується з цих питань та з керівництвом України, і з керівництвом МВФ. Ми будемо продовжувати цей полілог, тому що віримо, що прийнятна формула досяжною", - сказав посол.

Він також зазначив, що "політичних "чорних" ходів немає. І я не думаю, що є якась альтернатива іншому stand-by угодою для ін'єкції міжнародного капіталу. Ми - друзі України в цьому процесі. І Європа також хотіла б допомогти в нормалізації співпраці України з МВФ".