ru ua

Посол США закликала розширити повноваження НАБУ після оприлюднення е-декларацій

Посол США закликала розширити повноваження НАБУ після оприлюднення е-декларацій Фото: Марі Йованович прокоментувала оприлюднення е-декларацій

А також прискорити створення в Україні антикорупційного суду

Хвиля загального обурення корупцією, спровокована оприлюдненням електронних декларацій українських чиновників, свідчить про необхідність розширити повноваження НАБУ і прискорити створення в країні антикорупційного суду. Про це заявила Посол США в Україні Марі Йованович в інтерв'ю "Дзеркалу тижня".

Зокрема дипломат зазначила, що електронне декларування є початком, а не завершенням процесу боротьби з корупцією в Україні.

"Хвиля загального обурення корупцією свідчить про потребу зберегти й розширити повноваження НАБУ, пов'язані з проведенням розслідувань, і створити антикорупційний суд якомога швидше. Ми готові підтримувати зусилля уряду України в боротьбі з корупцією і усвідомлюємо, що система електронних декларацій про активи є початком, а не завершенням процесу виявлення та приборкання корупційної діяльності", - зазначила вона, відповідаючи на питання про загрозу перетворення е-декларування в етап амністування нечесно нажитих капіталів.

Посол зазначила, що перспективу притягнення корупціонерів до відповідальності повинні визначати український народ і уряд України. За словами Йованович, американська сторона очікує від українських правоохоронців розслідувань розкритих у ході декларування підозрілих фактів.

"Система електронних декларацій про активи слугує своїй заданій меті - підвищити рівень прозорості серед високопосадовців. Ми сподіваємося, що правоохоронні органи України своєчасно виявлять і розслідуватимуть підозрілі корупційні справи", - резюмувала вона.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Національне антикорупційне бюро почало перевірку близько 20 е-декларацій чиновників.