ua ru

Посол США в ОБСЄ назвав суд над Савченко "пародією на правосуддя" і закликав звільнити її

Посол США в ОБСЄ назвав суд над Савченко "пародією на правосуддя" і закликав звільнити її Фото: Сполучені Штати закликають РФ звільнити всіх політичних ув'язнених

Даніель Баєр нагадав, що за мінськими угодами Росія зобов'язалася звільнити політв'язнів

Росія намагається переконати ОБСЄ, що процес над Надією Савченко, який є "пародією на правосуддя", відповідає нормам міжнародного права. Про це в четвер, 3 березня, заявив представник США при ОБСЄ Даніель Баєр на засіданні Постійної ради ОБСЄ, повідомляється на сайті організації.

"Представнику Російської Федерації має бути ніяково намагатися переконати людей в цій кімнаті, що очевидний показовий процес, процес, який є пародією на правосуддя, є чимось, що відповідає принципам верховенства права та міжнародним принципам", - прокоментував Баєр виступ свого російського колеги.

Він також нагадав, що Росія в рамках мінських угод взяла на себе зобов'язання звільнити Надію Савченко та інших політичних в'язнів в РФ і підкреслив, що "судовий процес і тюремне ув'язнення Савченко порушують основні принципи правової держави".

"Вже минуло 595 днів з того часу, як Надія Савченко була захоплена в Україні сепаратистами, які підтримуються Росією, і переправлена через кордон в Росію. Сполучені Штати продовжують уважно стежити за судом над пані Савченко і її станом здоров'я", - зазначив він і закликав від імені США "негайно звільнити її і дозволити їй повернутися в Україну без затримок".

Також він підкреслив, що Сполучені Штати засуджують ув’язнення Надії Савченко, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Станіслава Кліха, Миколи Карпюка, Ахтема Чійгоза й інших українців, які незаконно перебувають в Росії, районах, підконтрольних сепаратистам на сході України, а також в окупованому Росією Криму.

Нагадаємо, адвокат української льотчиці Надії Савченко Ілля Новіков допускає, що Донецький міський суд Ростовської області (РФ) може поновити судове слідство.