ua en ru

Послом Польщі в Україні може стати речник польського МЗС

Послом Польщі в Україні може стати речник польського МЗС Фото: Марцін Войцєховський

Сеймова комісія розгляне кандидатури послів в середу

Кандидатом на посаду посла Польської Республіки в Києві є нинішній речник Міністерства закордонних справ Польщі Марцін Войцєховський. Про це повідомляє "Польське радіо" з посиланням на секретаріат комісії Сейму.

"Наступної середи сеймова комісія з питань міжнародної політики запропонує кандидатів на посаду Надзвичайних та Повноважних Послів у 4 закордонні дипломатичні відомства - в Україні, Греції, Казахстані та Пакистані. Кандидатом на посаду посла Польської Республіки в Києві є нинішній речник Міністерства закордонних справ Польщі Марцін Войцєховський", - йдеться у повідомленні.

Марцін Войцєховський народився 1975 року у Варшаві. Від 1998 року до 2012 року він був публіцистом закордонного відділу "Ґазети Виборчої". Він працював воєнним кореспондентом на Балканах, а також кореспондентом в Києві та Москві, є автором публікацій на тему польсько-українських взаємин, у тому числі питань з часів Другої світової війни. В 2010 році він став лауреатом нагороди Польсько-українського поєднання. Функції речника МЗС Войцєховський перейняв у 2013 році.

Зазначається, що діючий посол Польщі в Києві Генрик Літвін виконує свої функції від травня 2011 року.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Польща та Німеччина готують спільний гумконвой для Донбасу.