Наслідки аварії на "Стиролі" можуть бути непередбачуваними, - експерт

НовиниЕкологія    08.08.2013 - 12:06
Наслідки аварії на заводі "Стирол" можуть бути непередбачуваними. Таку думку висловив директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко. Еколог не згоден з висновками експертної комісії, відповідно до яких загрози для навколишнього середовища і людей немає.

Наслідки аварії на заводі "Стирол" можуть бути непередбачуваними. Таку думку в ефірі "Радіо-Ера ФМ" висловив директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко (на фото). Еколог заявив, що не згоден з висновками експертної комісії, відповідно до яких загрози для навколишнього середовища і людей немає: "Офіційна оцінка - це синонім брехні".

"Який би не був викид, це вже буде можливість для кислотних дощів. Вони можуть пролитися і не над територією Донецької області, а над територією, скажімо, Німеччини, але це буде", - зазначив Борейко.

Говорячи про те, наскільки дана аварія шкідлива людям, експерт запевнив, "що вже зараз у районі "Стиролу" є перевищення різних шкідливих речовин у декілька разів".

"Навіть якщо б жодного викиду не було, жити там не рекомендується: ані в Горлівці, ані в Лисичанську, ані деінде, де розташовані ось такі хімічні виробництва", - заявив Борейко.

На думку еколога, "завжди потрібно мати фахівців, незаангажованих, які не працюють у державній системі та можуть давати свою оцінку".

Як повідомлялося сьогодні, в Горлівці помер ще один постраждалий від аварії на "Стиролі". Таким чином, число загиблих у результаті аварії збільшилося до шести осіб.

На даний момент 24 постраждалих (повідомляється також про 26 постраждалих) з різним ступенем тяжкості перебувають на лікуванні в лікарнях обласного центру, куди вони були перевезені з Горлівки вчора. З них 8 осіб перебувають у ДОКТМО і 16 осіб в обласній лікарні профзахворювань.

Нагадаємо, на підприємстві "Концерн Стирол" у Горлівці у вівторок, 6 серпня, стався викид аміаку. О 14:00 на території цеху №1 з виробництва аміаку, у якому проводився капітальний ремонт, сталася розгерметизація трубопроводу і викид рідкого аміаку.

За фактом аварії розпочато кримінальне провадження за ч.2 ст.272 КК України. Санкція зазначеної статті передбачає покарання до 8 років позбавлення волі.

Серед основних версій щодо причин аварії, за словами заступника генерального прокурора України Анатолія Пришка, розглядаються порушення правил експлуатації обладнання, халатність обслуговуючого персоналу при дотриманні технологічного процесу, порушення правил безпеки, в тому числі при проведенні ремонтних робіт. Хід досудового розслідування контролює Генпрокуратура.

Концерн "Стирол" - один із найбільших вітчизняних виробників хімічної продукції. Ostchem - керуюча компанія, яка координує стратегію шести підприємств азотної хімії, що належать Group DF Дмитра Фірташа, чотири з яких розташовані в Україні: концерн "Стирол", "Сєвєродонецьке об'єднання "Азот", черкаський "Азот", "Рівнеазот". ПАТ "Концерн Стирол" (м. Горлівка Донецької обл.) підконтрольне Group DF Дмитра Фірташа.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top