ru ua

Останній тур конкурсу на посаду глави "Укрспирту" повинен пройти у вигляді відкритих дебатів, - Соболєв

Голова комітету Верховної Ради щодо запобігання та протидії корупції Єгор Соболєв запропонував провести конкурс з обрання глави "Укрспирту" у вигляді відкритих дебатів у присутності народних депутатів України і представників ЗМІ. Цю пропозицію депутат виклав у листі до прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, пояснивши її значним суспільним інтересом до стану справ у спиртовій галузі та "вчиненням корупційних правопорушень колишніми посадовими особами держпідприємства "Укрспирт"".

Експерти ринку та учасники конкурсу визнають, що вперше за час існування "Укрспирту" для вирішення кадрового питання була скликана конкурсна комісія, в яку, крім профільних держчиновників, увійшли фахівці відомих рекрутингових, аудиторських і консалтингових компаній, які, на переконання заступника міністра аграрної політики і продовольства Ярослава Краснопільського, не стануть ризикувати втратою репутації своїх компаній через конкурсу в Укрспирті". Краснопольський зазначив, що експертам в комісії було віддано п'ять з восьми місць.

"У будь-якого міністерства або будь-якого іншого органу влади можуть бути приватні інтереси. Але ми розуміємо, що домовитися з аудиторами з світовим ім'ям, або відомими хедхантерами неможливо", - прокоментував склад комісії експерт аграрних ринків Руслан Швець.

Конкурсну комісію очолив перший заступник міністра аграрної політики Ярослав Краснопольський, секретарями призначено в. о. начальника управління держмайном Володимир Кудінов та заступник директора Департаменту правової та законопроектної роботи Микола Миколюк.

Від бізнесу до складу комісії увійшли:

- партнер Jansen Capital Management Жанна Крючкова (заступник голови комісії);
- консультант WE Partners Ольга Ковальчук;
- директор школи HRM Анна Власова;
- партнер по роботі з клієнтами Pedersen & Partners Володимир Коломоєць;
- партнер і керівник індустріальної групи по обслуговуванню агрокомпаній Deloitte & Touche Ltd Михайло Мельник.

Однак, за словами Мельника, конкурс все одно не обійшовся без спроб тиску. "Починаючи з першого етапу, були дзвінки з проханням звернути увагу, мовляв, є дуже хороша і цікава кандидатура", - повідомив він.

Також повідомляється, що проти кількох конкурсантів прямо під час проведення конкурсу були заведені кримінальні провадження. В результаті у двох фіналістів - Ніни Гаркавой і Анатолія Далибожика - виявилося, за висловом голови профспілки "Укрспирту" Романа Сметанюка "дев'ять кримінальних проваджень на двох". Як повідомила екс-голова Сумської облдержадміністрації Ніна Гаркава, для неї такі переслідування не в новинку. За її словами, раніше її переслідували за руйнування корупційних схем "вищестоящих". "При Януковичі Пшонкіни діти в особі прокуратури Івано-Франківської області влаштовували погоню за мною по Івано-Франківську. А тепер прийшов Лабутін - злодій і розбійник - і сфабрикував проти мене фальшиві кримінальні провадження", - сказала вона в одному з інтерв'ю.

Тим не менш, голова конкурсної комісії Краснопольський підтвердив, що довідки від МВС свідчать про те, що "за цими конкурсантами немає порушень". За його словами, на завершальному етапі конкурсу оцінювати кандидатів будуть п'ять міністрів і п'ять незалежних експертів. "Якщо у них буде інформація про те, що є кримінальні справи, закриті або незакриті, підстави, які будуть передбачати неправомірність, ця комісія прийме правильне і адекватне рішення і обох кандидатів зніме з конкурсу", - запевнив Краснопольський.