ua en ru

Порошенко ввів у дію рішення РНБО про додаткові заходи щодо обороноздатності

Порошенко ввів у дію рішення РНБО про додаткові заходи щодо обороноздатності Фото: Петро Порошенко

Силовим органам доручено поліпшити координацію і управління військами

Президент України Петро Порошенко підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) від 6 травня 2015 року "Про стан виконання рішень Ради національної безпеки і оборони України додаткових заходів щодо забезпечення обороноздатності держави". Про це йдеться в повідомленні прес-служби глави держави.

Як повідомляється, РНБО, розглянувши стан виконання рішень у 2014 році та I кварталі 2015 року щодо посилення обороноздатності держави, визнав недостатньо ефективною роботу органів державної влади щодо нейтралізації загроз національній безпеці. У зв'язку з цим Рада прийняла додаткові заходи для виконання прийнятих рішень і забезпечення обороноздатності держави.

Зокрема, РНБО вирішила утворити Міжвідомчу комісію з питань оборонно-промислового комплексу та запропонувати Президенту затвердити положення про неї.

"РНБО доручила Кабінету міністрів вжити заходів щодо забезпечення додаткового фінансування на заходи з ідентифікації тіл військовослужбовців і співробітників правоохоронних органів, які загинули під час участі в антитерористичній операції; про створення міжвідомчого координаційного центру соціально-трудової реабілітації учасників АТО. Уряд також має у місячний термін забезпечити координацію робіт з організації протезування та ортезування учасників АТО, збільшення розміру допомоги на їх протезування, ортезування за кордоном, компенсації витрат, пов'язаних з післягарантійним обслуговуванням і ремонтом протезних виробів", - сказано в повідомленні.

Кабінету міністрів також доручено забезпечити безумовне виконання державного оборонного замовлення на 2015 рік, своєчасне і повне фінансування заходів з розробки і закупівлі озброєння і військової техніки, проведення робіт по ремонту і постачання військової техніки Збройних Сил та інших військових формувань.

Крім того, Радбез доручив профільним відомствам забезпечити у двотижневий термін створення автоматизованих баз даних щодо обліку військовослужбовців, поранених, контуженых чи отримали каліцтво під час участі в АТО, та вжити заходів щодо використання таких баз даних Військово-цивільних координаційним штабом медичної допомоги.

Також Міноборони, Генштабу Збройних Сил, МВС, Головне управління Національної гвардії, СБУ невідкладно повинні вжити заходів щодо поліпшення координації та управління військами, забезпечення належного контролю за виконанням поставлених завдань підрозділам і посилення військової дисципліни та правопорядку.

Крім того, РНБО доручив забезпечити представництво фахівців Державного концерну "Укроборонпром" при штабах АТО і штабах секторів антитерористичної операції з метою своєчасного вирішення питань ремонту і обслуговування озброєння і військової техніки.

"Міноборони, Генштабу ЗСУ, МВС і СБУ повинні організувати в місячний строк з метою укомплектування підлеглих структур офіцерським складом курсову підготовку осіб з вищою освітою, призваних на військову службу під час мобілізації, з подальшим присвоєнням їм первинних офіцерських військових звань, а також перепідготовку офіцерів запасу за найбільш дефіцитними спеціальностями", - наголошується в повідомленні.

Нагадаємо, РНБО на засіданні 6 травня прийняв Стратегія національної безпеки України.