Порошенко на зустрічі з "кіборгом" Марченком: пройшли там - подолаємо й зараз

Київ, П'ятниця 18 грудня 2020 19:21
Порошенко на зустрічі з "кіборгом" Марченком: пройшли там - подолаємо й зараз
фото: Петро Порошенко з генералом Дмитром Марченком (eurosolidarity.org)
Автор: РБК-Україна

П’ятий президент, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко зустрівся із "кіборгом", генералом Дмитром Марченком. Рік тому Дмитро Марченко вийшов під заставу із СІЗО через справу про закупівлю бракованих бронежилетів.

Про це Порошенко повідомив на своїй сторінці у Facebook.

"Не віриться, що вже пройшов рік, але я дуже щасливий, що команда тримається разом у дуже непростих умовах, і життя довело абсолютну безглуздість тих спроб і звинувачень, які люди з Антимайдану, команда Януковича, команда негідників застосувала для того, щоб зруйнувати новозбудовану армію. Для того, щоб вибити таку людину як ви", - сказав Порошенко.

Лідер "Європейської солідарності" зауважив, що за останній рік переслідування учасників АТО, ветеранів, волонтерів, героїв Майдану стало системним.

"Якби це був тільки ваш випадок, чи мій випадок, а це і Ріфмастер, і Таня Чорновол, і Маруся Звіробій, і Софія Федина. І прямі удари по волонтерам, добровольцям, військовим. Остання ситуація з генералом Назаровим, коли замість того, щоб притягнути до відповідальності тих, хто безпосередньо збивав літак, намагаються перекласти відповідальність. Хто потім після таких прецедентів буде захищати країну, коли за виконання своїх функцій по обороні держави люди опиняються дискредитованими", - наголошує Порошенко.

П’ятий президент висловив тверде переконання, що усі ці справи, як і справа Марченка, врешті решт розваляться. Він також нагадав, як рік тому тисячі волонтерів збирали гроші на заставу для бойового генерала.

"Навіть питання не в тому, що ви опинилися на волі, а наскільки велика кількість сотень, тисяч людей, які вважали, що це їхня справа, щоб Марченко був на свободі - це була їхня особиста і дуже важлива справа", - наголосив Порошенко.

Він зауважив, що коли буде повернута застава, кошти спрямують на допомогу людям від пандемії коронавірусу.

"У нас є важлива програма забезпечення киснем всіх областей України. Сподіваюся і тримаю кулаки для того, щоб швидше вирішили справу і передали цю позицію на корисні благодійні цілі", - сказав Порошенко.

За словами Марченка, досудове слідство вже закінчене. З адвокатами було прийняте рішення подати позов про зменшення застави.

"Я розумію, що Україна зараз у тяжкому стані, і в мене є знайомі, які помирають через те, що не вистачає кисню. Я знаю, що у вас є фонд і він дуже багато допомагає. Бачу, скільки ви робите для країни. Я особисто буду просити суддю, щоб повернув ці кошти, щоб ви могли їх спрямувати на спасіння життів людей, які цього потребують", - говорить Дмитро Марченко.

Своєю чергою, Порошенко висловив захоплення витримки Марченка, його любов’ю до України.

"Я, пане генерале, прошу зберігати такий настрій. Легко ніколи не було. Ні в Ізварино, ні в ДАПі, ні в Міністерстві оборони. Ми пройшли там - подолаємо й зараз. І буде в нас Ріфмастер на волі, і Кузьменко на волі, і відіб’ємо ми Таню Чорновол. Я оптиміст, і все в нас буде добре", - підсумував Порошенко.

Як відомо, рік тому Петро та Марина Порошенки долучилися до благодійної акції, оголошеної громадськими активістами на підтримку "кіборга", генерала Дмитра Марченка. Суд призначив заставу розміром 20 мільйонів гривень.

За три дні понад три тисячі активістів зібрали більше мільйона гривень, решту необхідної суми внесла родина Порошенків.

Генерал Марченко відмовлявся виходити під заставу, доки його підлеглі перебували у СІЗО.

"Позиція справжнього офіцера і генерала. І ми прийняли це рішення, коли ми добилися в суді звільнення наших бойових побратимів", - зазначив тоді Порошенко.

18 грудня 2019 року генерал Марченко після внесення застави вийшов із СІЗО.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся