Порошенко вніс до Ради законопроекти щодо реформування системи виконання судових рішень

Порошенко вніс до Ради законопроекти щодо реформування системи виконання судових рішень
Фото: Петро Порошенко

Президент вніс до Ради законопроекти № 2506а "Про виконавче провадження" та № 2507а "Про органи і особи, які здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів"

Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради України законопроекти щодо реформування системи виконання судових рішень та рішень інших органів, які спрямовані на підвищення ефективності діяльності органів та осіб, що здійснюють примусове виконання рішень та забезпечення належної реалізації завершальної стадії судового розгляду. Про це повідомляє прес-служба Адміністрації Президента.

Законопроекти № 2506а "Про виконавче провадження" та № 2507а "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів" передбачають впровадження комбінованої системи виконання рішень шляхом модернізації служби державних виконавців та запровадження інституту приватних виконавців, що є новелою в українському законодавстві, визначають основи організації та діяльності з примусового виконання рішень державними та приватними виконавцями, їх завдання та правовий статус тощо.

Якісно нові процедурні механізми виконання рішень реалізовано в проекті закону "Про виконавче провадження". Так, законопроект передбачає формування відкритого Єдиного реєстру боржників, запроваджує автоматизацію процедур виконання рішень шляхом електронної реєстрації документів, повного фіксування процесуальних рішень та виконавчих дій в автоматизованій системі, оптимізує строки проведення виконавчих дій, посилює відповідальність боржника у виконавчому провадженні, істотно підвищує розміри штрафів, що накладаються виконавцем, визначає перелік питань, що не можуть виконуватися приватними виконавцями тощо.

Також впроваджується інститут судового контролю за виконанням рішень, що забезпечить повноцінну реалізацію особи права на справедливий суд, оскільки виконання судового рішення є невід'ємним елементом права на судовий захист, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Нагадаємо, Петро Порошенко схвалив створення ряду ВГА на Донбасі.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся