ru ua

Порошенко звільнив двох суддів за порушення присяги під час Євромайдану

Порошенко звільнив двох суддів за порушення присяги під час Євромайдану Фото: внаслідок дій судді Гайдук євромайданівець став інвалідом

Звільнено суддів Світлану Гайдук, Наталію Гриньковську та Максима Фролова

Президент Петро Порошенко підписав укази про звільнення з посади суддів Шевченківського районного суду Києва Світлани Гайдук та Наталії Гриньковської у зв'язку з порушенням ними присяги судді. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Зазначено, що тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів загальної юрисдикції встановила, що суддя Шевченківського райсуду Києва Світлана Гайдук під час Революції Гідності, ухвалюючи рішення про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком 60 днів до громадянина В. Загоровка за підозрою в організації масових заворушень, а також активній участі у масових заворушеннях (частина 1 ст. 294 Кримінального кодексу) грубо порушила вимоги кримінального процесуального законодавства (ст. 177, 178, 194, 206 Кримінально-процесуального кодексу).

Комісія встановила, що суддя застосувала до В. Загоровка занадто тяжкий запобіжний захід без наявної обґрунтованої підозри у вчиненні ним кримінального правопорушення, не довела ризиків перешкоджання кримінальному провадженню з його боку. Крім того, суддею було проігноровано порушення прав підозрюваного при затриманні.

"Унаслідок неправомірних дій судді Гайдук, вказаний громадянин став інвалідом III групи, оскільки, перебуваючи під вартою, не міг своєчасно отримати належного лікування травм, завданих йому під час затримання", - йдеться в повідомленні.

Ухвалюючи рішення про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, суддя не забезпечила дотримання приписів КПК України, Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод, а також практики Європейського суду з прав людини, встановила комісія.

Своєю чергою суддя Наталія Гриньковська під час Революції Гідності порушила вимоги ст. 183 КПК, застосувавши до громадянина В. Гарагуца занадто тяжкий запобіжний захід без наявної обґрунтованої підозри у вчиненні ним кримінального правопорушення та проігнорувала порушення прав підозрюваного при затриманні. Крім того, ухвалюючи рішення про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, суддя Гриньковська так само не забезпечила дотримання приписів КПК, Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод, а також практики Європейського суду з прав людини.

"Крім того, суддя Гриньковська під час притягнення до адміністративної відповідальності на підставі статті 122-2 Кодексу про адміністративні правопорушення (невиконання водіями вимог працівників міліції про зупинку транспортних засобів) громадян О. Цибенко, О. Жиленкова, С. Багінського, В. Пономарьова, О. Товчигречко та О. Бобіна не вжила заходів для повного, об’єктивного та всебічного з’ясування кожної справи, що свідчить про необ’єктивний та упереджений розгляд справ щодо зазначених осіб та є порушенням присяги судді", - йдеться у висновку комісії.

До того ж, Порошенко звільнив суддю Голосіївського районного суду Києва Максима Фролова за порушення ним присяги судді.

Нагадаємо, нещодавно Верховна Рада підтримала проект постанови №5157 і звільнила 400 суддів.