Порошенко затвердив ратифікацію угоди з ЄІБ щодо підвищення енергоефективності ВНЗ

Порошенко затвердив ратифікацію угоди з ЄІБ щодо підвищення енергоефективності ВНЗ
Фото: підписання закону президентом (president.gov.ua)

Угода має на меті залучення під держгарантії до 120 млн євро кредитних коштів ЄІБ

Президент Петро Порошенко підписав закон "Про ратифікацію Фінансової угоди (Проект "Вища освіта України") між Україною та Європейським інвестиційним банком", ухвалений Верховною Радою 8 листопада 2017 року. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Зазначено, що фінугода підписана 19 грудня 2016 року, згідно з розпорядженням президента від 18 грудня 2016 року №297/2016-рп.

"Угода має на меті залучення під державні гарантії до 120 млн євро кредитних коштів Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), що будуть спрямовані на здійснення заходів із підвищення енергоефективності будівель університетів та інших інвестицій, пов'язаних з освітнім процесом", - йдеться в повідомленні.

За даними відомства, проект "Вища освіта України" впроваджуватиметься на умовах співфінансування та із залученням коштів з інших джерел. Так, додатково до виділених ЄІБ коштів, 10 млн євро буде надано з фонду Східноєвропейського партнерства у сфері енергоефективності та екології. Також радою директорів Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO) ухвалено рішення про виділення позики у розмірі 30 млн євро, що спрямовуватимуться на реалізацію згаданого проекту.

Як повідомляється, проект передбачає два етапи реалізації, а також складається з основного компоненту з енергоефективності та компоненту, що має на меті в цілому покращити умови викладання.

"Перший етап охоплює інвестиції в енергоефективність, що відносяться до компонента з енергоефективності в семи університетах України: Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут"; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова (м. Київ); Національний університет "Львівська політехніка"; Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка; Чернігівський національний технологічний університет; Сумський державний університет; Вінницький національний технічний університет", - доповіли в АПУ.

Там також додали, що на другому етапі заплановані інвестиції в реалізацію обох згаданих вище компонентів проекту.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Верховна Рада ратифікувала фінансову угоду з ЄІБ щодо підвищення енергоефективності будівель українських університетів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся