ru ua

Рада ратифікувала фінансову угоду з ЄІБ

Рада ратифікувала фінансову угоду з ЄІБ Фото: ЄІБ

За документ після декількох невдалих спроб проголосував 231 нардеп

Верховна Рада України підтримала за основу та в цілому законопроект №0160 "Про ратифікацію Фінансової угоди (проект "Вища освіта України") між Україною та Європейським інвестиційним банком". За документ після декількох невдалих спроб проголосував 231 нардеп, передає кореспондент РБК-Україна.

Так, цю угоду було підписано 19 грудня 2016 року з метою сприяння залученню коштів для здійснення заходів з підвищення енергоефективності будівель університетів та інших інвестицій, пов’язаних з освітнім процесом.

Зокрема, відповідно до угоди, по залученню позики для реалізації проекту "Вища освіта України" Європейський інвестиційний банк надає кредит в сумі 120 мільйонів євро. Також буде залучено 10 мільйонів євро гранту від фонду E5P.

З боку української сторони передбачається співфінансування проекту (зокрема податкових та митних платежів) за рахунок коштів державних вищих навчальних закладів - учасників проекту та/або з інших джерел, не заборонених законодавством. На даний час проводяться переговори з Північною екологічною фінансовою корпорацією (NEFCO) щодо можливої участі в проекті та його співфінансування у сумі до 30 млн євро.

При цьому позичальником ресурсів ЄІБ виступатиме Україна в особі Міністерства фінансів України. Відповідальним виконавцем визначено Міністерство освіти і науки України.

Зазначається, що кінцевими бенефіціарами проекту будуть державні вищі навчальні заклади, що відповідатимуть визначеним в рамках реалізації проекту критеріям.

Процентна ставка: фіксована або плаваюча (вид ставки, яка застосовується, визначається Позичальником на дату вибірки). Загальний період погашення позики: до 20 років з дати надання відповідного траншу кредиту (в тому числі пільговий період по погашенню основної суми боргу до 5 років). Умови погашення: рівними частками щодо основної суми боргу або фіксованими платежами, що складаються з основної суми боргу та процентів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ЄІБ надав Україні 400 млн євро кредиту для розвитку малого і середнього бізнесу.