Порошенко: Україні необхідно підписати угоду про асоціацію з ЄС і забезпечити її реалізацію в наступні два роки

НовиниПолітика    25.08.2011 - 05:05

Україні необхідно підписати угоду про асоціацію з Європейським союзом і забезпечити її реалізацію в наступні два роки. Це завдання нехай амбітне, але абсолютно реальне, переконаний екс-міністр закордонних справ Україна Петро Порошенко. Про це він заявив ефірі телемарафону "Українська незалежність" на "5 каналі".

"Сьогодні є величезні ризики, які в першу чергу концентруються всередині країни, ніж за її межами. Ми маємо бути оптимістами і вважати, що завдання підписати угоду про асоціацію і забезпечити її реалізацію в наступні два роки нехай амбітне, але абсолютно реальне", - заявив Порошенко.

Він зазначив, що за 20 років незалежності Україна не реалізувала своїх стратегічних завдань і не стала впливовим гравцем ні на стратегічному глобальному, ні на регіональному рівні. І унікальним шансом виправити це становище є підписання угоди про асоціацію з ЄС.

"Країна сьогодні вже не є ні суб'єктом, ні об'єктом зовнішньої політики. І існувала достатньо серйозна небезпека, що питання за Україну треба вирішувати в залежності від ситуації або в Вашингтоні, або в Москві, або в Брюсселі, але точно не в Києві. На сьогоднішній день, я думаю, що це величезна небезпека і країна має кардинально змінити свої підходи до цього", - зазначив Порошенко.

Він вважає, що шансом для цього є реалізація тих напрацювань, які були розпочаті на саміті Україна-ЄС в Парижі в 2007 р., і які передбачали завдання у вигляді підписання угоди про асоціацію.

"З моєї легкої руки це тоді почало називатися асоційованим членством України в Європейському союзі, яка передбачала надзвичайно важливі базові принципи чотирьох свобод: свобода руху товарів, через угоду про вільну торгівлю; свобода руху послуг, через складові елементи угоди про вільну торгівлю; свобода руху капіталів; і свобода руху робочої сили через безвізовий режим, причому з правом для українських громадян на роботу", - підкреслив екс-міністр закордонних справ.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top