ua ru

Порошенко пропонує Раді денонсувати конвенцію про використання праці жінок у шахтах

Порошенко пропонує Раді денонсувати конвенцію про використання праці жінок у шахтах Фото: Петро Порошенко (president.gov.ua)

Денонсація конвенції сприятиме виконанню плану заходів на виконання Угоди про асоціацію України з ЄС

Президент Петро Порошенко пропонує Верховній раді України прийняти законопроект №0185 "Про денонсацію Конвенції Міжнародної організації праці про використання праці жінок на підземних роботах у шахтах будь-якого роду № 45". Проект закону був зареєстрований у парламенті 22 травня 2018 року.

"Конвенцію Міжнародної організації праці про використання праці жінок на підземних роботах у шахтах будь-якого роду № 45, ухвалену на Генеральній конференції Міжнародної організації праці 21 червня 1935 року та ратифіковану Указом Президії Верховної Ради УРСР від 30 червня 1961 року №359, денонсувати", - сказано у тексті законопроекту.

У пояснювальній записці вказано, що денонсація конвенції МОП сприятиме виконанню плану заходів на виконання Угоди про асоціацію України з Європейським союзом, зокрема пунктів 1330 "Удосконалення системи захисту від дискримінації за ознакою статті", 1342 "Закріплення на законодавчому рівні заборони будь-якої дискримінації у сфері праці, в тому числі під час прийому на роботу", а також відповідних рекомендацій Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України пропонує парламенту прийняти законопроект №8406 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", прийняття якого скасує заборону на роботу жінок у шахті.