ua ru

Порошенко відвідав комбінат "Азовсталь"

Президент України Петро Порошенко у ході візиту до Маріуполя відвідав металургійний комбінат "Азовсталь", що входить до Групи Метінвест. Про це повідомляє прес-служба "Метінвесту".

На підприємстві він ознайомився з роботою доменної печі (ДП) №4, однією з найбільш сучасних і екологічних в Україні, нещодавно запущеній в промислову експлуатацію після капремонту. Інвестиції Групи Метінвест в реконструкцію ДП №4 склали 90 млн доларів. Під час візиту президента України на підприємство його супроводжували Генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков, Генеральний директор "Азовсталі" Енвер Цкітішвілі, Генеральний директор ММК ім. Ілліча Юрій Зінченко.

Глава держави зустрівся з металургами і відзначив значний внесок Метінвесту в модернізацію української промисловості. Петро Порошенко заявив, що обсяг інвестицій, який зараз йде в гірничо-металургійний комплекс, "гарантує нам збільшення експорту, збільшення бюджету, зміцнення національної валюти і зростання соціальних стандартів українців – це те, заради чого повинна працювати влада".

У процесі капітального ремонту доменна піч №4 фактично була зведена заново. Проведені роботи по заміні корпусу, укладання вогнетривкої цегли (футерування) та встановлення нової системи охолодження. Побудована сучасна насосно-акумуляторна станція. ДП №4 оснастили комп'ютерною системою управління, а також сучасними контрольно-вимірювальними приладами, датчиками та автоматикою.

Запуск домни після модернізації дозволить здешевити виробництво за рахунок більш ефективних технологій знизити витрату коксу на 15%. Це зробить продукцію "Азовсталі" на світових ринках більш конкурентоспроможною. Президент Порошенко пообіцяв підтримку металургам: "І далі будемо робити все, щоб більше сюди надходило сировини і комплектуючих, щоб була більша виручка і більше зарплата".

У процесі реконструкції домни встановлено сучасне обладнання для очищення забрудненого повітря вартістю 12,7 млн доларів.

"Український прапор підніметься над звільненим Донбасом – Донецьком і Луганськом. Я про це мрію. І в цьому я переконався, зустрічаючись з вами і оглядаючи нову, ефективно працюючу, модернізовану, більш продуктивну, з кращими екологічними стандартами і з кращою собівартістю продукції доменну піч. Це наш з вами символ перемоги. Для мене надзвичайно важливий успішний досвід інвестиційного потенціалу України, де ваше підприємство є одним з кращих прикладів", - заявив президент.

"Ми показали президенту України предмет гордості Групи Метінвест – відремонтовану і модернізовану доменну піч №4 "Азовсталі", тільки що введений в промислову експлуатацію. І ми, і керівництво держави зацікавлені в тому, щоб українська промисловість мала якомога більше подібних проектів, адже це нові робочі місця, валютні надходження в країну, покращення екологічної ситуації. Для досягнення цієї мети необхідна співпраця влади і бізнесу, і візит президента на "Азовсталь" – один з важливих кроків на цьому шляху", - зазначив генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков.