Порошенко доручив продовжувати гасіння пожежі на сміттєзвалищі під Львовом

Порошенко доручив продовжувати гасіння пожежі на сміттєзвалищі під Львовом

Президент Петро Порошенко провів нараду щодо ситуації на території сміттєзвалища під Львовом. Про це йдеться в повідомленні прес-служби глави держави.

"Я запросив вас для того, щоб переконатися, що органи центральної влади України роблять все можливе і все від них залежне для того, щоб забезпечити безпеку мешканців міста Лева", - сказав Глава держави під час зустрічі з головою Державної служби України з надзвичайних ситуацій Миколою Чечоткіним, заступником Міністра екології та природних ресурсів Віктором Вакарашем та головою Державної екологічної інспекції України Андрієм Заїкою.


За словами голови ДСНС України, до гасіння пожежі окрім наземних бригад було задіяно авіацію. Внаслідок їх дій вдалося зменшити площу горіння з 5 тисяч квадратних метрів до 900.

"Якщо всі заходи будуть і надалі вживатися, то ми плануємо сьогодні завершити гасіння пожежі", - сказав голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Президент доручив продовжувати гасіння пожежі, вживати всіх заходів задля ліквідації її наслідків. Він запевнив у повній підтримці з боку держави. "Я даю доручення продовжувати гасіння. Ніякі фінансові або інші перешкоди не мають вас зупиняти - будь-які проблеми з пальним, додатковим фінансуванням мною будуть вирішені, але пожежа має бути ліквідована", - сказав Петро Порошенко

Він доручив про завершення гасіння пожежі негайно поінформувати мешканців міста, а також доповісти йому особисто. Крім того, Глава держави доручив виділити допомогу родинам загиблих службовців ДСНС.

Віктор Вакараш зазначив, що загрози мешканцям Львова немає: "Хочу сказати про те, що загрози для мешканців Львова немає. Але є занепокоєння і постійно моніторимо ситуацію щодо інфільтрату, який переливається через велику кількість води під час гасіння пожежі і потрапляє у міську каналізацію міста", - резюмував заступник Міністра екології та природних ресурсів.

Він повідомив, що питання із екологічною ситуацією у Львівській області було проблемним давно - керівництво комунального підприємства не допускало екологів з 2013 року до проведення планової перевірки. "З тих пір, тільки у судовому порядку 31 травня цього року, фактично через 3 роки, було прийнято рішення щодо допущення перевірки. На жаль, і після судового рішення інспектори поки що не потрапили на територію об'єкта для того, щоб провести моніторинг і визначити який економічний збиток і шкоду  навколишньому середовищу нанесено", - констатував він.

Він також зазначив, що екологічна інспекція провела інспектування, склала відповідні акти і після завершення всіх подій має намір звернутися до Поліції щодо накладання штрафу на комунальне підприємство та львівський водоканал.

Голова Державної екологічної інспекції України Андрій Заїка зазначив, що на сьогоднішній день ведеться постійний моніторинг ситуації, беруться проби грунту навколо сміттєзвалища та проби поверхневих і грунтових вод. "Значного перевищення ГДК такого, що несе загрозу життю не існує. Головне хвилювання було щодо того,  чи просочується інфільтрат через ту дамбу, яку терміново будували - на сьогодні канал сухий, просочування немає. Тобто, загроз на сьогоднішній день не існує", - сказав він.

Глава держави також провів телефонну розмову з міським головою Львова Андрієм Садовим, під час якої той поінформував про ситуацію.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся