Порошенко підписав закон про судоустрій і статус суддів

НовиниПолітика    13.07.2016 - 11:09
Фото: Петро Порошенко
Фото: Петро Порошенко

Закон забезпечить незалежність і деполітизацію судової влади

Президент України Петро Порошенко підписав Закон "Про судоустрій і статус суддів". Про це йдеться на офіційному сайті глави держави.

Як зазначається, що завданням закону є імплементація оновлених конституційних принципів здійснення правосуддя для забезпечення незалежності і деполітизацію судової влади, посилення її відповідальності перед суспільством, впровадження нових принципів формування суддівського корпусу, посилення ролі громадськості з контролю за чеснотою і етичністю представників суддівського корпусу та оптимізація системи судоустрою


"Прийняття Закону про судоустрій є одним з ключових етапів нормативного забезпечення судової реформи, який відкриває шлях для створення якісно нової моделі функціонування судової влади відповідно до суспільних очікувань і європейських стандартів і задоволення суспільного запиту на справедливий суд, що був одним з основних вимог Революції гідності", - наголошується в повідомленні

Закон удосконалює процедуру кваліфікаційного оцінювання всіх суддів, розпочату у відповідності з Законом України "Про забезпечення права на справедливий суд".

Також закон передбачає перехід до триланкової судової системи та створення протягом 6 місяців з моменту вступу в силу нового Верховного Суду, у складі якого будуть діяти Велика Палата.

За словами координатора Ради з питань судової реформи Олексія Філатова: Закон "Про судоустрій і статус суддів" є логічним продовженням змін до Конституції України щодо правосуддя і буде вводитися в дію одночасно з ними, наприкінці вересня 2016 року.

До цього часу повинен бути прийнятий також Закон "Про Вищу раду юстиції", робота над яким на даний момент продовжується.

Як наголошується, зазначений закон був розроблений Радою з питань судової реформи, яка є консультативно-дорадчим органом при президентові України. У ньому враховані всі ключові рекомендації Венеціанської Комісії, які стосуються судоустрою і статусу суддів.

Нагадаємо, раніше Порошенко запропонував волонтеру Супрун посаду заступника голови Моз.

On Top