Порошенко підписав закон про спеціальний статус Донбасу після виборів

НовиниПолітика    18.03.2015 - 20:55
Президент України Петро Порошенко
Президент України Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко підписав закон № 256-VIII "Про внесення зміни до статті 10 Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей". Про це повідомляє прес-служба глави держави. 

Згідно з повідомленням, закон повинен нормалізувати суспільно-політичну ситуацію та функціонування на належному рівні органів місцевого самоврядування на зазначених територіях шляхом проведення позачергових виборів депутатів районних, міських, районних у містах, селищних, сільських рад, сільських, селищних, міських голів.

Згідно з документом, стаття 10 закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей" доповнюється двома пунктами - 4 і 5, в яких визначається час набрання чинності окремих його положень.

Так, у пункті 4 зазначається, що статті 2-9 вищезазначеного закону наберуть чинності з дня набуття повноважень органами місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, які обрані на позачергових виборах.

У документі наголошується, що волевиявлення громадян має відбутися відповідно до Конституції України, цього та інших законів України, з дотриманням засад загальних, рівних, вільних і прозорих виборів, а також публічності та відкритості виборчого процесу як основних принципів виборчого права, встановлених Конституцією України та міжнародними демократичними стандартами.

Під час виборчого процесу обов'язковим є дотримання стандартів ОБСЄ щодо проведення демократичних виборів, йдеться в законі.
До участі у спостереженні за виборами повинні бути допущені міжнародні неупереджені спостерігачі, зокрема від Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, інших міжнародних організацій та іноземних держав, а також інші офіційні спостерігачі. Для зазначених осіб повинні бути організовані безпечні умови діяльності.

Окремо наголошується на необхідності виведення всіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, бойовиків і найманців з території України, недопущення їх незаконного втручання у виборчий процес.
Вибори повинні відбуватися за дотримання принципів політичного плюралізму та багатопартійності, рівності прав і можливостей участі у виборчому процесі.

Учасникам виборчого процесу має бути забезпечена свобода передвиборної агітації, рівні можливості доступу до засобів масової інформації. З цією метою має бути відновлено український теле - та радіомовлення, звернення українських друкованих ЗМІ на всій території Донецької і Луганської областей.

Виборчий процес повинен відбутися за дотримання гарантій вільного волевиявлення і таємного голосування громадян, виборчих прав внутрішньо переміщених осіб, які були змушені залишити місця проживання в окремих районах Донецької і Луганської областей.

Так само повинен бути забезпечений і прозорий підрахунок голосів, встановлення підсумків голосування і результатів місцевих виборів.

В пункті 5 вказується, що передбачений Законом особливий порядок діяльності органів місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей реалізується виключно органами місцевого самоврядування, обрані на позачергових виборах, призначених та проведених відповідно до Конституції України, цього та інших законів України.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, 17 березня 2015 р. Рада дозволила надавати спеціальний статус районів Донбасу тільки після виборів. За відповідний законопроект № 2378 проголосували 265 нардепів із 226 мінімально необхідних.

Також варто відзначити, що сьогодні голова Верховної Ради України ВолодимирГройсман підписав постанову про райони Донбасу з особливим статусом.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top