ua en ru

Порошенко підписав закон про поліцію

Порошенко підписав закон про поліцію Фото: Порошенко на представленні патрульної служби Києва в кінці липня

Цей закон був прийнятий Радою ще на початку липня

Президент України Петро Порошенко сьогодні, 4 серпня 2015 р., підписав закон про Національну поліцію. Про це йдеться на сторінці глави держави в Facebook.

"Підписав Закон про поліції", - написав Порошенко.

Підписав Закон про поліцію #НоваПоліція #KyivPolice

Posted by Петро Порошенко on 4 августа 2015 г.

Зазначимо, що закон був підписаний у присутності нових патрульних поліцейських.

Порошенко привітав представників новоствореної правоохоронної служби: "На вас дивиться вся країна. Сьогоднішній день увійде в історію України як день, коли була узаконена національна поліція України". Він зазначив, що сьогодні пройшов рівно місяць після презентації поліції, яка відбулася на Софійській площі.

Під час підписання Президент підкреслив, що "зміни в країні міцно асоціюються з українською поліцією". При цьому він зазначив: "Дуже легко щось презентувати, хоча й вимагає величезних зусиль. Дуже важко зберегти відповідність високій планці очікувань людей від поліції".

При цьому Порошенко позитивно відзначив високий моральний рівень і дбайливе та шанобливе ставлення до громадян з боку нової поліції та підкреслив важливість залучення до особового складу патрульної служби "не тільки чоловіків, що прийшли з фронту, але і жінок у формі, які демонструють, що тренування та вишкіл були не марні".

Глава держави поділився з присутніми своїми висновками щодо впровадження ідей з реформування правоохоронних органів і створення нового підрозділу: "Багатьом здавалося, що ті традиції, які були в міліції - хабарництво, яке в першу чергу асоціювалося з ДАІ, слідчими, управлінням по боротьбі з організованою злочинністю, не вдасться змінити. І тільки ви, своєю роботою, продемонстрували, що це можна зробити наполегливою працею".

На згадку про сьогоднішній день, керівник Київської патрульної поліції подарував Порошенку фото з присяги та презентації Національної поліції, яке було зроблено на Софійській площі рівно місяць тому, 4 липня 2015 р. Президент помістив це фото в своєму кабінеті, куди запросив патрульних після церемонії підписання.

Порошенко висловив переконання, що позитивний досвід відкриття нового підрозділу патрульної поліції в Києві буде поширений в інших містах України: "Нам треба зробити, щоб якомога швидше зміни відбувалися не тільки в законі, але й імплементовані на теренах української землі".

Нагадаємо, 2 липня 2015 р. Верховна Рада підтримала у другому читанні і в цілому законопроект № 2822 "Про Національну поліцію". За відповідне рішення проголосували 278 депутатів при 226 мінімально необхідних.

В кінці липня Порошенко заявив, що Національну поліцію може очолити іноземець. "Досвід тих іноземців, яких ми залучаємо до проведення реформ, поки що є досить позитивним", - заявив Порошенко.

Крім того, глава держави заявив, що Національна поліція повинна бути деполітизована і захищена від впливу політичних сил. Так, пояснюючи дану заяву, Порошенко зазначив, що Кабінет міністрів повинен призначати керівника Національної поліції, а решта призначення повинен робити керівник поліції.