ua en ru

Порошенко підписав закон про відмову від позаблокового статусу України

Президент України Петро Порошенко підписав закон про відмову від позаблокового статусу України. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

"Вважаю, що це була стратегічна і кардинальна помилка в 2010 році, коли Україна отримала статус позаблоковості, тим самим зруйнувавши власні Збройні сили", - зазначив Порошенко, поставивши підпис під законом.

Відповідаючи на питання журналістів про проведення в наступному році референдуму щодо приєднання України до НАТО, Президент зазначив, що необхідно реформувати країну для того, щоб вона відповідала критеріям ЄС і НАТО.

"Ці стандарти на 99% збігаються. Коли Україна буде відповідати цим критеріям, а, найбільш ймовірно, це буде зроблено у рамках виконання "Стратегії реформ-2020" протягом найближчих 5-6 років, народ України визначиться щодо членства в НАТО", - зазначив Порошенко.

Нагадаємо, 23 грудня Верховна Рада підтримала законопроект № 1014-3 "Про внесення змін у деякі закони України щодо відмови України від здійснення політики позаблоковості". За відповідне рішення проголосували 303 народних депутата з 226 мінімально необхідних.