Порошенко підписав закон про обов'язкову ідентифікацію та реєстрацію с/г тварин

Президент України Петро Порошенко підписав закон № 1648-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин", згідно з яким вводиться обов'язкова ідентифікація та реєстрація всіх сільськогосподарських тварин.

Президент України Петро Порошенко підписав закон № 1648-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин", згідно з яким вводиться обов'язкова ідентифікація та реєстрація всіх сільськогосподарських тварин. Про це повідомила прес-служба Президента України.

Закон приводить законодавство України у відповідність до законодавства Європейського союзу, створюється система постійного контролю за станом здоров'я всіх тварини - великої рогатої худоби, свиней, коней, овець та кіз - та ветеринарно-санітарним станом всіх господарств країни.

Документом уточнюються деякі термінологічні визначення ("господарство", "ідентифікаційний номер"), а також нові терміни ("власник", "утримувач", "Адміністратор Єдиного державного реєстру тварин"); визначаються права та обов'язки юридичних, фізичних осіб та Адміністратора Єдиного державного реєстру; встановлюється порядок переміщення тварин, шляхи фінансування робіт з ідентифікації та реєстрації тварин тощо.

З метою забезпечення виконання обов'язку власників та утримувачів тварин здійснювати ідентифікацію та реєстрацію тварин Закон встановлює відповідальність за порушення законодавства в цій сфері. Водночас передбачається, що у період до 1 січня 2015 р. така відповідальність до громадян не застосовується.

Вартість робіт та послуг з ідентифікації та реєстрації тварин, що утримуються і розводяться населенням, буде компенсуватися за рахунок державного бюджету. Також передбачена можливість компенсації такої вартості третіми особами.

Нагадаємо, народні депутати підтримали законопроект №4987-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин" 14 серпня 2014 р. За відповідне рішення проголосували лише 233 нардепів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся