ua en ru

Порошенко підписав закон про санкції проти країн-агресорів

Президент України Петро Порошенко підписав закон, що регулює введення Україною санкцій проти країн-агресорів.

Президент України Петро Порошенко 10 вересня 2014 р. підписав закон № 1644-VII про санкції, що регулює введення Україною санкцій проти країн-агресорів. Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Цей закон створює механізм невідкладного реагування на наявні і потенційні загрози національним інтересам і безпеці України, включаючи ворожі дії, збройний напад інших держав чи недержавних утворень, завдання шкоди життю та здоров'ю населення, захоплення заручників, експропріацію власності на території України, завдання майнових втрат та створення перешкод для сталого економічного розвитку, повноцінної реалізації громадянами України належних їм прав і свобод.

Згідно з законом, спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) можуть застосовуватися з боку України по відношенню до іноземної держави, юридичної чи фізичної особи, іноземців або осіб без громадянства, а також суб'єктів, які здійснюють терористичну діяльність. Закон не буде стосуватися громадян України.

Документ затверджує перелік санкцій та порядок їх застосування. Застосування санкцій також не виключає вживання інших засобів захисту.

Пропозиції щодо вживання, скасування та внесення змін до санкцій розглядатимуть Президент України, Кабінет Міністрів, Верховна Рада України, Рада національної безпеки та оборони, Служба безпеки та Національний банк. Рішення щодо застосування тих чи інших мір вводитимуться в дію указом Президента України та затверджуватимуться постановою Верховної Ради. Рішення набиратимуть чинності з моменту прийняття постанови і є обов'язковим до виконання.

Рішення щодо застосування таких санкцій, як анулювання офіційних візитів, засідань, переговорів з питань укладення договорів чи угод, позбавлення державних нагород України тощо, вводяться в дію лише указом Президента і набирають чинності з моменту його видання.

Припинення дії договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою, як санкція, здійснюється парламентом за поданням Глави держави або іншого суб'єкта законодавчої ініціативи.

Як повідомляв раніше прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, уряд вже підготував список з 172 громадян Російської Федерації і громадян інших держав, які підривають територіальну цілісність і незалежність України, і 65 переважно російських компаній, які фінансують тероризм і підтримували анексію Криму.

Нагадаємо, 14 серпня 2014 р. Верховна Рада прийняла в цілому законопроект № 4453а "Про санкції". За відповідне рішення проголосували 244 депутата при мінімально необхідних 226.