ru ua

Порошенко підписав закон про реформування ГТС

Порошенко підписав закон про реформування ГТС

Президент України Петро Порошенко підписав закон, що передбачає реформування української газотранспортної системи. Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Зокрема, як наголошується, закон під №1645-VII (законопроект №4116а) з підписом Президента від 8 вересня був повернений в Раду.

Нагадаємо, 14 серпня 2014 р. Верховна Рада 228 голосами прийняла в цілому законопроект № 4116а "Про внесення змін у деякі закони України щодо реформування системи управління Єдиною газотранспортною системою України".

Згідно із законом, функції з оперативно-технологічного управління української ГТС передаються від державного підприємства оператору Єдиної газотранспортної системи України, що визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у нафтогазовому комплексі.

Функції оператора ГТС України можуть бути закріплені за суб'єктом господарювання, засновником і власником якого може виступати виключно держава чи держава (володіння не менш як 51% корпоративних прав) та юридична особа (юридичні особи), яке належить та контролюється резидентами країн Європейського союзу, США чи Європейського енергетичного співтовариства і є оператором системи транспортування газу або членом Європейської мережі операторів системи транспортування газу, сертифікованим відповідним чином.

Іноземні компанії, які будуть претендувати на покупку частки української ГТС, зобов'язані оприлюднити всіх своїх кінцевих власників.