Порошенко підписав закон про комерційний облік теплової енергії та водопостачання

Новини Енергетика 28.07.2017 - 13:10
Фото: Петро Порошенко (president.gov.ua)
Фото: Петро Порошенко (president.gov.ua)

Цим законом запроваджується обов'язковий облік тепла та води

Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання". Про це повідомляє пресс-служба Порошенка.

"Президент України підписав Закон України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання", який визначає правові, економічні та організаційні засади забезпечення комерційного, в тому числі розподільного, обліку послуг з постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання", - йдеться в повідомленні.

Зазначено, що цим Законом запроваджується обов'язковий облік тепла і води. Завдяки цьому населення буде платити тільки за спожиті ресурси. Запровадження норм цього Закону дозволить контролювати ефективність реалізації заходів з енергоефективності. Все це має сприяти зменшенню витрат споживачів на оплату комунальних послуг.

Нормами Закону визначено порядок оснащення будівель і окремих приміщень вузлами комерційного обліку, їх обслуговування, заміни та абонентського обліку, особливості зняття показів вузлів обліку та відповідного розподілу обсягу спожитих комунальних послуг, організаційно-правові основи формування рахунків на оплату комунальних послуг.

Нагадаємо, раніше Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЭКУ) звернулася в Енергетичне співтовариство для проведення незалежного аудиту.