Порошенко підписав указ про забезпечення проведення демократичних місцевих виборів

НовиниПолітика    09.09.2015 - 14:58
Фото: Президент України Петро Порошенко
Фото: Президент України Петро Порошенко

Президент сьогодні підписав указ про проведення чесних виборів

Президент України Петро Порошенко підписав указ №538/2015 "Про забезпечення проведення демократичних, чесних і прозорих місцевих виборів 25 жовтня 2015 року". Про це йдеться в повідомленні на Twitter Президента.

"Просто зараз підписую указ "Про забезпечення проведення демократичних, чесних і прозорих місцевих виборів 25 жовтня 2015 року", - йдеться в повідомленні.

Для створення належних умов для реалізації громадянами виборчих прав, вільного формування своєї волі та її вільного виявлення при голосуванні на місцевих виборах, Кабінет міністрів України, центральні органи виконавчої влади за участю Центральної виборчої комісії, органи місцевого самоврядування повинні, зокрема, забезпечити:

1) рівні можливості участі у місцевих виборах для всіх політичних партій, кандидатів у депутати місцевих рад та на посади сільських, селищних, міських голів, безумовне дотримання законів щодо рівного і неупередженого відносини органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх службових та посадових осіб до кандидатів, місцевих організацій політичних партій - суб'єктів виборчого процесу;

2) недопущення втручання, зокрема шляхом підкупу, обману, застосування погроз, здійснення виборцями вільного волевиявлення на місцевих виборах;

3) створення виборчим комісіям з відповідних місцевих виборів умов для виконання ними визначених законом повноважень, недопущення будь-якого протиправного втручання в їх діяльність;

4) залучення до спостереження за виборчим процесом місцевих виборів офіційних спостерігачів від іноземних держав і міжнародних організацій, у тому числі від Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ, сприяння у здійсненні ними своїх повноважень;

5) своєчасне і в повному обсязі фінансування бюджетних витрат на проведення місцевих виборів.

Служба безпеки України має вжити в установленому порядку заходів щодо недопущення використання виборчого процесу місцевих виборів для дестабілізації суспільно-політичної обстановки в державі.

Міністерство внутрішніх справ України, Служба безпеки України, обласні, Київська міській державним адміністраціям повинні активізувати роботу щодо недопущення поширення в будь-якій формі під час передвиборної агітації закликів до ліквідації незалежності України, зміни конституційного ладу насильницьким шляхом і т. д.

Нагадаємо, 5 вересня 2015 р. в Україні стартував виборчий процес чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, які будуть проведені 25 жовтня 2015 р.

4 вересня Президент України Петро Порошенко підписав закон № 676-VI "ПРО внесення змін у деякі закони України щодо організації проведення перших виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top