ru ua

Порошенко підписав антипіратський закон про видачу контрольних марок

Порошенко підписав антипіратський закон про видачу контрольних марок Фото: Петро Порошенко (president.gov.ua)

Реалізація закону сприятиме боротьбі з порушенням прав суб'єктів авторського права

Президент України Петро Порошенко підписав антипіратський законопроект № 4571 про публікацію даних про видачу контрольних марок. Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на інформацію прес-служби глави держави.

Вказано, що метою закону є удосконалення процесу маркування контрольними марками примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних.

"Завдяки підвищенню прозорості процесу маркування правовласники зможуть ефективно контролювати процес видачі марок і вчасно протидіяти шахрайству і незаконному використанню цих захисних елементів. Реалізація закону сприятиме створенню додаткового механізму для боротьби з піратством і порушенням прав суб'єктів авторського права", - сказано у повідомленні.

Підкреслимо, що в своєму висновку Головне науково-експертне управління Верховної ради висловило сумнів в актуальності запропонованих змін і підкреслило, що в даний час об'єкти авторського права переважно публікуються в мережі інтернет, де контрольні марки не використовуються.

Нагадаємо, на початку вересня Верховна рада України підтримала в другому читанні законопроект № 4571 про публікацію даних про видачу контрольних марок. За проект після низки невдалих спроб проголосували 240 народних депутатів.

Як повідомляло РБК-Україна в 2015 році, боротьба з інтернет-піратством в Україні стала більш ефективною.

У жовтні 2015 року Кабмін на своєму засіданні схвалив проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту авторського права і суміжних прав в мережі Інтернет", який містив механізми протидії інтернет-піратству.