ru ua

Порошенко схвалив поетапне введення вимог екологічної безпеки транспорту

Порошенко схвалив поетапне введення вимог екологічної безпеки транспорту Фото: Петро Порошенко (president.gov.ua)

Президент підписав відповідний законопроект

Президент України Петро Порошенко підписав законопроект №5624 "Про внесення змін до Закону України "Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрацію транспортних засобів" щодо посилення адаптаційної здатності та поетапного введення в Україні міжнародних екологічних вимог до транспортних засобів". Про це свідчить інформація на сторінці закону на сайті Верховної Ради.

Останній етап проходження документа - повернуто з підписом від президента.

Так, основною метою закону є підвищення рівня екологічності автомобільного парку України шляхом стимулювання розвитку ринку автотранспортних засобів екологічного стандарту "Євро-5".

Передбачається внести зміни в закон "Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів". Зокрема, мова йде про можливість ввезення в Україну транспортних засобів виробництва і реєстрації після 1 січня 2018 року, вироблених в Україні або ввезених на митну територію України до 31 грудня 2019 року включно, а також таких, що мають чинний сертифікат або інший документ про підтвердження відповідності, виданий згідно із законодавством України, який підтверджує, що конструкція даного транспортного засобу відповідає екологічним нормам не нижче рівня "Євро-5".

Відповідно пропуск на митну територію України з метою вільного обігу та перша державна реєстрація в Україні транспортних засобів як вироблених в Україні, так і ввезених на митну територію України, нових і вживаних, буде здійснюватися за умови їх відповідності екологічним нормам не нижче рівня "Євро-6"- з 1 січня 2020 року.

Підкреслимо, що основним завданням закону є надання можливості адаптації виробництва та ринку транспортних засобів до поетапного введення у нашій країні вимог екологічної безпеки, що відповідають міжнародним природоохоронним нормам для колісних транспортних засобів.

Нагадаємо, Рада схвалила цей законопроект 8 червня 2017 року.