Порошенко схвалив зміни щодо правової долі земель померлих власників

Фото: Петро Порошенко
Фото: Петро Порошенко

Законом удосконалено процедуру виявлення нерухомого майна у складі спадщини

Президент України Петро Порошенко підписав законопроект №3006 "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо правової долі земельних ділянок, власники яких померли". Про це свідчить інформація на сторінці закону на сайті Верховної Ради.

Зокрема, законом удосконалено процедуру виявлення нерухомого майна у складі спадщини, яка може бути визнана судом відумерлою.

Так, документом надається право на отримання у власність нерухомого майна, що знаходиться в складі виморочної спадщини, територіальній громаді за місцем розташування такого майна.

Законом визначається порядок інформаційної взаємодії між Державним реєстром актів цивільного стану громадян, Спадковим реєстром, Державним реєстром речових прав на нерухоме майно, Державним земельним кадастром, щодо виявлення нерухомого майна, яке повинно бути визнано відумерлою спадщиною, і повідомлення про це органів місцевого самоврядування.

Також встановлюється правило, за яким у разі смерті орендодавця до закінчення терміну дії договору оренди, такий договір вважається продовженим до держреєстрації права власності спадкоємця на таку земельну ділянку або до вступу в законну силу рішення суду про визнання спадщини відумерлою.

Крім того, встановлюється обов'язковість опублікування в інтернеті відомостей про судові справи, порушені за заявами про визнання спадщини відумерлою.

Також законом передбачено право на подачу в суд заяви про визнання спадщини відумерлою, крім органу місцевого самоврядування.

Нагадаємо, раніше відповідний проект закону підтримав 231 депутат ВР.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся