ua en ru

Порошенко ветував закон про роздержавлення ЗМІ

Порошенко ветував закон про роздержавлення ЗМІ Фото: Петро Порошенко

Зокрема, Порошенко пропонує внести зміни щодо збереження мови ЗМІ

Президент України Петро Порошенко наклав вето на закон "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації" і направив свої пропозиції. Про це повідомляє прес-служба Верховної Ради України.

"Прийнятий Верховною Радою України 24 листопада 2015 року Закон України "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації" не може бути підписаний", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, однією з причин ветування є той факт, що закон не передбачає зобов'язання реформованих державних і комунальних друкованих засобів масової інформації щодо збереження мови видання.

"За такого підходу є ризик зменшення кількості видань державною мовою. В умовах інформаційної агресії питання захисту мовно-інформаційного простору України набуває особливого значення", - йдеться у повідомленні.

Крім того, повідомляється, що законом встановлюється, що друковані ЗМІ, що здійснюють офіційне опублікування нормативно-правових актів президента України, а також механізм реалізації положень про офіційне опублікування та набрання чинності такими нормативно-правовими актами визначаються законом (частина друга статті 1). Це положення Закону набирає чинності з 1 січня 2016 року.

"З метою запобігання виникненню з дня набрання чинності наведеною нормою Закону (тобто з 1 січня 2016 року) законодавчої невизначеності у питанні порядку офіційного опублікування та набрання чинності указами президента України пропоную частину другу статті 1 Закону, що надійшов на підпис, присвятити виключно питанням визначення сфери дії цього закону (що й випливає з назви статті 1)", - йдеться у повідомленні.

Таким чином, Порошенко пропонує внести зміни, відповідно до яких, законом не регулюватимуться час набрання чинності нормативно-правових актів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент України Петро Порошенко підписав закон, співавтором якого виступила народний депутат Надія Савченко. Наголошується, що закон №3413 "Про удосконалення порядку зарахування судом попереднього ув'язнення в строк покарання" зобов'язує суди враховувати засудженим кожен день, проведений в СІЗО, за два дня відбуття покарання.

Крім того, закон буде сприяти поліпшенню стану забезпечення та захисту прав і свобод людей, які перебувають під слідством. Також він буде стимулювати правоохоронні органи та суди до оперативного розслідування, що значно зменшить можливості для необґрунтованого тривалого утримання осіб у слідчих ізоляторах.