ua ru

Порошенко, Меркель і Олланд сподіваються на проведення тристоронньої зустрічі контактної групи до 29 січня

Президент України Петро Порошенко, федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель і Президент Франції Франсуа Олланд сподіваються, що зустріч тристоронньої контактної групи щодо ситуації в Україні відбудеться до засідання Ради ЄС, тобто до 29 січня. Про це йшлося під час їхньої телефонної розмови, передає прес-служба українського лідера.

"Співрозмовники висловили сподівання, що зустріч тристоронньої контактної групи пройде до засідання Ради ЄС, яке заплановане на четвер, 29 січня 2015 р.", - сказано в повідомленні.

Також під час телефонної розмови Ангела Меркель і Франсуа Олланд висловили занепокоєння у зв'язку з ескалацією ситуації в Донецькій і Луганській областях та порушенням Мінських домовленостей, також висловивши співчуття з приводу трагедії в Маріуполі.

Співрозмовники погодилися, що подальші кроки по деескалації конфлікту повинні включати негайне двостороннє припинення вогню, проведення тристоронньої контактної групи для звільнення заручників, виведення військ, відведення важкої техніки і подальшого виходу на лінію розмежування.

Нагадаємо, Федеріка Могерини сьогодні повідомила, що засідання Ради ЄС щодо ситуації в Україні відбудеться 29 січня.

Також раніше під час телефонної розмови глав України, Німеччини і Франції 14 січня вони погодились про необхідність якнайшвидшого проведення зустрічі контактної групи.