Порошенко і Байден домовилися скоординувати дії для звільнення українських заручників

НовиниПолітика    21.01.2016 - 08:01
Фото: Петро Порошенко і Джозеф Байден
Фото: Петро Порошенко і Джозеф Байден

Порошенко і Байден провели зустріч у Давосі

Президент України Петро Порошенко і віце-президент США Джозеф Байден домовилися про координацію дій щодо активізації звільнення українських заручників. Про це йшла мова в ході їх зустрічі в Давосі, передає прес-служба Порошенка

Зустріч тривала більше 4 годин, на ній в першу чергу обговорювалися питання безпеки.

"Ми прийшли до спільного висновку, що альтернативи мінським процесу не існує. Ми маємо повну підтримку Сполучених Штатів Америки щодо повної імплементації мінського процесу, який має безпекову складову. Ми домовилися про скоординовані дії, які повинні забезпечити припинення вогню, обстрілів, безперешкодний доступ представників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ пунктів зберігання важкої зброї і до кордону. Домовилися про координацію дій щодо активізації звільнення українських заручників", - повідомив Порошенко.

Також, за словами президента, сторони скоординували дії з активізації політичного процесу, включаючи підготовку модальностей виборів на окупованій території згідно українському законодавству.

Співрозмовники також обговорили реформування сектору безпеки і оборони та питання співпраці в галузі енергетики.

"Було чітко зазначено, що проект "Північний потік - 2" є суто політичним, спрямованим як проти України, так і проти значної кількості держав Європейського союзу, і ми повинні ефективно діяти, щоб його зупинити", - підкреслив Порошенко.

Зазначимо, раніше повідомлялося, що контактна група в Мінську не змогла домовитися про обмін полоненими.

"На жаль, рекомендації тристоронньої контактної групи - підкреслюю: рекомендації, оскільки ми не є органом, чиї рішення є обов'язковими для виконання - не виконуються. Без припинення вогню та додержання режиму тиші, без повноцінного відведення важких озброєнь і підтвердження цього відводу СММ ОБСЄ, без відновлення нашого контролю за українсько-російським кордоном неможливо говорити ні про вибори, ні про зміни до Конституції України, не кажучи вже про вирішення гуманітарних, економічних проблем і питань розмінування", - додав представник України в тристоронньої контактної групи Леонід Кучма

Нагадаємо, міністр фінансів України Наталія Яресько в Давосі провела зустріч з єврокомісаром з економічних і фінансових питань П'єр Московісі, на якій сторони обговорили умови для отримання третього траншу ЄС.

On Top