До понеділка ЄС вирішить, чи розширити доступ РФ до газопроводу в Німеччині

НовиниЕнергетика    26.10.2016 - 04:55
Фото: рішення ЄС щодо "Газпрому" буде прийнято до 31 жовтня
Фото: рішення ЄС щодо "Газпрому" буде прийнято до 31 жовтня

Повний доступ "Газпрому" до Opal допоможе реалізувати "Північний потік-2"

До понеділка, 31 жовтня, Європейський союз вирішить, чи слід послабити обмеження на доступ Росії до лінії газопроводу Opal в Німеччині. Про це повідомляє Reuters з посиланням на два своїх джерела.

Згідно з повідомленням, рішення буде прийнято після запланованої на середу, 26 жовтня, зустрічі в Брюсселі. У переговорах візьмуть участь заступник голови правління Газпрому Олександр Медведєв, заступник голови російського Міненерго Анатолій Яновський і єврокомісар з конкуренції Маргарет Вестагер.

"Зустріч (в середу) є ключовою, вона може змінити всю гру", - повідомило агентству джерело.

Як пише видання, в Opal надходить російський газ, що приходить в Європу по "Північному потоку", але через обмеження європейських регуляторів Opal завантажений лише наполовину. Повний доступ до Opal має життєво важливе значення для плану "Газпрому" подвоїти потужність трубопроводу в рамках проекту, відомого як "Північний потік-2" і обхідного України в якості маршруту для постачання газу в Європу.

Тим часом WSJ, з посиланням на два джерела, пише, що Європейська комісія вже погодилася на використання "Газпромом" більше 50% потужностей газопроводу Opal.

"Відповідно до угоди, затвердженим ЄК у вівторок,"Газпром" зберігає право на використання 50%, які у нього вже є, але повинен відкритися на 10-20% ємності, що залишилася, до інших постачальників. Решта 30% до 40% будуть продані з аукціону, причому "Газпрому" дозволено брати участь в торгах за ці обсяги ", - йдеться в повідомленні.

Проти повного доступу "Газпрому" до Opal раніше виступила Польща.

"Підтримуючи "Північний потік-2", ЄС фактично допомагає режиму, чию агресію прагне покарати за допомогою санкцій. Це протиріччя є нестійким", - написав міністр Польщі у європейських справах Конрад Шиманський в Financial Times в понеділок.

Нагадаємо, ЄС може відмовитися від російського газу, якщо РФ продовжить агресію на Донбасі.

On Top