ru ua

Поляченко: В Україні відбулися значні позитивні зміни у будівельній галузі

В Україні значними позитивними змінами у будівельній галузі відзначився 2011 р. Про це повідомив народний депутат, президент Конфедерації будівельників України Володимир Поляченко, передає прес-служба Конфедерації будівельників.

"Статистичні показники і знакові зрушення, які відбулися упродовж року, свідчать про те, що відбулися значні позитивні зміни у будівельній галузі, а також у свідомості професійного середовища", - підкреслює Поляченко.

За його словами, зокрема, треба відзначити два ключових для будівельної галузі закони - "Про регулювання містобудівної діяльності" та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення відповідальності та вдосконалення державного регулювання у сфері містобудівної діяльності", а також на виконання цих законів прийнято 21 постанову Кабінету міністрів, 14 наказів Мінрегіону, що розроблені Міністерством за участю Конфедерації.

Завдяки цим нормативно-правовим актам врегульовані остаточно такі питання:
- на рівні закону заборонено вимагати від замовника надання будь-яких послуг, у тому числі щодо будівництва об'єктів та передачі частини житла, крім пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту;
- значно спрощено дозвільні процедури при будівництві та прийнятті в експлуатацію об'єктів містобудування;
- підвищено поріг державних закупівель у будівництві, при яких застосовуються тендерні процедури: для товарів і послуг - до 300 тис. гривень, для робіт - до 1 млн. гривень;
- запроваджено касовий метод оподаткування ПДВ за операціями з виконання підрядних будівельних робіт;
- операції з першого постачання доступного житла та житла, що будується із залученням державних коштів, звільнено від оподаткування ПДВ.

За підсумками минулого року, вважає Поляченко, можна стверджувати, що розпочинається новий успішний етап розвитку будівельної галузі. Однак перед професійною спільнотою і владою стоїть ряд завдань, які мають втілитись у життя для стимулювання подальшої позитивної динаміки позитивних змін у галузі.

Нагадаємо, 11 березня Президент України Віктор Янукович заявив, що будівельна галузь є пріоритетом національної економіки. Зокрема, йдеться про програму будівництва доступного житла.