ua en ru

Полторак: на арсеналі в Чернігівській області знаходилося 69,5 тис. тонн боєприпасів

Полторак: на арсеналі в Чернігівській області знаходилося 69,5 тис. тонн боєприпасів Фото: Степан Полторак (РБК-Україна)

З арсеналу у Чернігівській області передислокували на інші бази 56 тис. т боєприпасів

На момент вибухів на військовому арсеналі в Чернігівській області знаходилося 69,5 тис. т боєприпасів. Про це заявив міністр оборони України Степан Полторак в ході засідання уряду, передає кореспондент РБК-Україна.

За словами Полторака, перші вибухи на арсеналі сталися вчора, 9 жовтня, о 03:20 і після цього персонал арсеналу приступив до ліквідації вибуху.

"Практично весь особовий склад, який був опитаний, показав, що перші вибухи були в 03:20 одночасно, одразу на трьох сховищах. Після цього о 03:46 відбулися ще 6 вибухів на різних сховищах. Це відбувалося по всьому периметру. Це відбувалося, на наш погляд, для того, щоб не дати нам можливості ефективно боротися з подією і локалізувати розповсюдження підривів снарядів та боєприпасів", - сказав він.

Він також зазначив, що станом на ранок 10 жовтня до ліквідації наслідків вибухів залучені 5 танків, 3 машини інженерного розгородження, які почали гасіння окремих осередків.

"Інтенсивність вибухів станом на ранок - один вибух на три хвилини. Був іще потужний вибух вночі.Особовий склад приступив до проведення розмінування проходів для проходу техніки", - повідомив Полторак.

За словами очільника Міноборони, наразі на території арсеналу спостерігається задимлення.

"Є ще задимлення на арсеналі, але я думаю, що найближчим часом ми будемо спроможні ліквідувати цю подію. Щодо самого арсеналу. Він є дуже складний, тому що розташований поблизу кордону з РФ, площа його 680 гектари, на ньому розташовано 119 сховищ - із них 40% це відкрита площадка", - додав він.

Полторак також повідомив, що за останні роки з арсеналу у Чернігівській області передислокували на інші бази 56 тис. т боєприпасів.

"На початок 2014 року там знаходилося 125 тис. т боєприпасів. За останні роки ми передислокували на інші бази 56 тис. т боєприпасів…На момент події на сховищі знаходилося 69,5 тис. т боєприпасів, із них здатних до застосування - 43 тис. т, решта - це елементи боєприпасів і боєприпаси, які не стоять на озброєнні ЗСУ, які підлягали утилізації", - додав Полторак.

Нагадаємо, раніше РБК-Україна повідомляло, що Полторак вважає, що вчорашні вибухи на військовому арсеналі в Чернігівській області були атакою на сховище.

Додамо, сьогодні Кабмін виділив 100 млн гривень на подолання наслідків вибухів у Чернігівській області.