Польський прем'єр Туск назвав пріоритетом програми уряду скорочення держборгу

Польський прем'єр Дональд Туск, переобраний на цю посаду вдруге, сьогодні оголосив нову урядову програму, основною метою якої є захист країни від європейського економічного і боргової кризи. Одним із пріоритетів державної політики на найближчу чотирирічку Туск проголосив скорочення держборгу, що вимагатиме низки болючих і непопулярних заходів, передає польський телеканал TVN 24.
Держборг країни, згідно з програмою Туска, повинен знизитися до 52% ВВП в 2012р., А до 2020р. досягти позначки в 44% ВВП, при цьому дефіцит бюджету має скоротитися до позначки в 1% в 2015р. (У поточному році цей показник очікується на рівні 5,6% проти майже 8% в 2010р.).
Програма Туска передбачає також пенсійну реформу. Влада Польщі планує підвищити до 67 років пенсійний вік, зрівнявши його для жінок і чоловіків. В даний час для жіночого населення він становить 60 років, а для чоловічого - 65. Однак підвищення віку виходу на пенсію буде поступовим - почнеться в 2013р. і завершиться тільки в 2020р.для чоловіків і в 2040г. для жінок.
Пенсійна система буде уніфікована за рахунок згортання пенсійних пільг, якими нині користуються працівники аграрного сектора, шахтарі, працівники правоохоронних органів і екстрених служб (наприклад, пожежні). Так, згідно з чинним законодавством, представники цих професій мають право вийти на пенсію після 25 років служби незалежно від віку.
"Високий темп скорочення держборгу і пенсійна реформа - це хороші новини для ринків", - коментує програму Туска аналітик Nordea Bank Андерс Свенсен.
Д. Туск оголосив також про підвищення грошового забезпечення для "силовиків" - поліцейських і військовослужбовців. Надбавка до грошового забезпечення цієї категорії громадян з 1 липня 2012р. становитиме 300 злотих (близько 90,8 дол.)
Д. Туск відзначив, що зовнішньополітичний курс не зазнає радикальних змін, а це означає, що Варшава збереже прагматичний підхід до відносин з Москвою.
Напередодні Д. Туск представив президенту країни Броніславу Коморовському персональний склад нового кабінету міністрів. Посада міністра закордонних справ у новому уряді Польщі залишилася за Радославом Сікорським, міністра фінансів - за Яцеком Ростовським, міністра економіки - за Вальдемаром Павляком.
Нагадаємо, 9 жовтня 2011р. в Польщі відбулися чергові парламентські вибори. Перше засідання нового парламенту відбулося 8 листопада ц.р. Тоді ж, згідно з конституцією країни, закінчилися повноваження діючого уряду, і Туск подав у відставку. У той же день Коморовський призначив Туска новим прем'єр-міністром країни і доручив йому як лідеру партії "Громадянська платформа", яка вдруге поспіль перемогла на парламентських виборах, сформувати новий уряд.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся