У Польщі підготували понад 1600 позовів по реституції в Україні

Субота 19 листопада 2016 оновлено 10:52
У Польщі підготували понад 1600 позовів по реституції в Україні
Фото: український і польський прапори

Перші два позови нащадків власників польських маєтків планують подати в суди Луцька і Тернополя

У Польщі підготовлені до подачі в суди Луцька і Тернополя перші два позови нащадків власників польських маєтків на територіях, які зараз відносяться до України; на черзі ще два позови, які спрямують до Києва та Харкова. Поляки мають намір скористатися правом реституції, передає видання Prawica.

"У цих справах найкраще збереглися документи", - заявив Конрад Ренкас, голова Товариства кресов'яків (поляки, які колись жили на землях Західної України).

Він пояснив, що вимоги позивачі різні: хтось хоче компенсацію за користування майном, хтось - виплату збитків від неотриманого прибутку через конфіскації засобів виробництва, а хтось - просто прагне повернути свою вотчину.

За його словами, серед об'єктів нерухомості, які вимагають поляки - житлові будинки, десятки гектарів землі і навіть якийсь мідний рудник у Харківській області, який оцінили в півтора мільйона доларів.

Усього організація Ренкаса за рік підготувала матеріали на 1600 позовів по реституції.

"Усі ці позови стали можливі в зв'язку з закінченням дії мораторію на торгівлю землею в Україні з 1 січня 2017 року та зняттям Єврокомісією обмежень на володіння землею в зарубіжних державах", - пише видання.

Як відомо, реституція - у міжнародному праві форма матеріального відшкодування збитку в результаті неправомірного міжнародного акта шляхом відновлення стану, що існував до його скоєння.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в польському місті Люблін заснували організацію, яка буде домагатися повернення полякам майна, яким раніше володіли на Західній Україні, або ж компенсації за нього.

Читайте РБК-Україна в Google

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся