ua ru

Половина чоловіків в Україні хоче мати вогнепальну зброю для самозахисту, - опитування

Половина чоловіків в Україні хоче мати вогнепальну зброю для самозахисту, - опитування Фото: пістолет (РБК-Україна)
Автор: РБК-Украина

Кожен третій українець віком від 18 років (33%), хотів би мати вдома вогнепальну зброю для свого захисту.

Про це свідчать результати опитування Liberty Report, які були оголошені в ефірі програми "Свобода Слова Савіка Шустера".

Опитування показало, що чоловіки у два з половиною рази частіше хочуть володіти зброєю, ніж жінки (50% чоловіків і 19% жінок).

Українці віком 60 років і старші, рідше за інших хочуть мати зброю для самозахисту - тільки 14%.

Найбільше охочих постояти за себе та своїх близьких зі зброєю в руках, 49%, виявилося серед покоління віком 45-59 років.

Про необхідність мати вогнепальну зброю заявили 43% респондентів віком 18-29 років і 38% представників покоління 30-44 роки.

З’ясувалося, що жителі сіл та невеликих населених пунктів (до 20 000 осіб) набагато частіше, ніж містяни, сподіваються на свої сили і на "підручний інвентар" для самозахисту. Зброя для такого випадку необхідна тільки 27% селян проти 36% жителів міста.

Найбільше зброя потрібна жителям центральних областей України - 34%, найменше - мешканцям півдня: 31% (захід - 33%, схід - 32%).

Жителі Києва частіше за середньостатистичних українців хочуть мати вогнепальну зброю у себе вдома - 39%.

Опитування проводилося напередодні розгляду Верховною радою законопроекту про легалізацію цивільної вогнепальної зброї та боєприпасів до неї.

Результати опитування відображають думку українців, старших за 18 років. Метод дослідження: MIXED-MODE - об'єднання методів збору даних за допомогою онлайн панелі Liberty Report і телефонного опитування у співвідношенні 70:30%. Максимальна похибка результатів не перевищує 4,26%.