Поліція затримала ветеранів АТО на агрофірмі в Кіровоградській області

НовиниНадзвичайні події    28.06.2017 - 12:11
Фото: конфлікт на агропідприємстві у с. Бережинка (скріншот із відео)
Фото: конфлікт на агропідприємстві у с. Бережинка (скріншот із відео)

При затриманні правоохоронці застосували спецзасоби

У Кіровоградській області поліція застосувала спецзасоби для розгону та затримання людей у камуфльованій формі з шевронами добровольчого батальйону "Донбас" на території агропідприємства у с. Бережинка. Про це повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ у Facebook.

Зокрема керівник поліції Кіровоградської області Сергій Кондрашенко повідомив, що відносно ситуації навколо сільгосппідприємства в с. Бережинка Кіровоградського району 27 червня до поліції надійшло звернення від приватного підприємства.

"Заявник є другою стороною в існуючому майновому конфлікті щодо права власності товариства. Звернення стосувалося безпідставного перебування на території групи невідомих осіб. На місце пригоди виїхали працівники поліції. Як з'ясувалося, на місці дійсно знаходяться особи в камуфляжах та зі спецзасобами. З їх слів, ці громадяни на місці здійснювали охорону порядку", - йдеться в повідомленні.

Кондрашенко зазначив, що, відповідно до закону, правоохоронні функції не мають права здійснювати громадські формування, охоронні фірми та інші особи, які перебували на території сільгосппідприємства безпідставно.

"Цим людям працівники поліції запропонували залишити територію підприємства, а після їх категоричної відмови - громадян доправили до відділку поліції, де ідентифікували їх особи та перевірили на наявність травматичної і холодної зброї у межах відкритого кримінального провадження", - розповіли в поліції.

За словами начальника обласної поліції, з метою недопущення правопорушень працівники поліції, згідно із законодавством, в окремих випадках застосовували спецзасоби. Якщо ж у ході перевірки буде встановлено, що хтось із поліцейських допустив перевищення службових повноважень, їх діям буде надано правову оцінку, запевнили у відомстві.

"Ми наголошуємо на тому, що працівники поліції відповідно до своїх повноважень жодним чином не втручаються в майновий спір між двома власниками. Усі ці питання повинні вирішуватися виключно у судовому порядку. На протиправні дії з боку "прихильників" обох сторін конфлікту поліцейські готові реагувати жорстко і в рамках закону", - наголосив Кондрашенко.

Він також нагадав, що раніше правоохоронці затримали на території цього району групу з 31 особи - за підозрою у рейдерстві.

"Настільки ж принциповою є позиція щодо перебування і "групи підтримки" з боку іншої сторони конфлікту. Тож ще раз закликаємо сторони не вдаватися до силових протистоянь, не провокувати громаду, а дочекатися вирішення майнового спору як того вимагає закон - виключно у судовому порядку", - наголосив Кондрашенко.

Зараз публічну безпеку і порядок на території населеного пункту, в тому числі й на території агрофірми, охороняють працівники поліції і військовослужбовці Національної гвардії України.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Національна поліція затримала 31 особу за спробу рейдерського захоплення сільськогосподарського підприємства в Кіровоградській області.

On Top