Прикордонники задокументували порушення РФ у морській економічній зоні України

Прикордонники задокументували порушення РФ у морській економічній зоні України
Фото: бурові платформи в Чорному морі (прес-центр ДПСУ)

Зафіксовано наявність озброєних людей, які при наближенні корабля займали бойові позиції

Український корабель морської охорони "Григорій Куроп’ятников" провів планове обстеження Виключної (морської) економічної зони України в районі газових родовищ, де задокументував чергові порушення з боку Росії. Про це повідомляє прес-центр Держприкордонслужби.

Зазначено, що правоохоронці спільно з представниками НАК "Нафтогаз України", ПАТ "ДАТ Чорноморнафтогаз", Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та за безпосередньої участі постійного представника президента України в АР Крим провели обстеження всіх діючих родовищ у Північно-Західній частині Чорного моря - Штормове, Архангельське, Голіцинське та Одеське.

"Метою виходу міжвідомчої групи була перевірка отриманої інформації про активізацію діяльності на деяких ділянках Чорноморського шельфу, переміщення анексованих Росією самопідйомних плавучих бурових установок, поставку додаткового обладнання, що може свідчити про проведення незаконної діяльності з видобутку окупаційною владою Криму природних ресурсів, що належать Україні", - йдеться в повідомленні.

Загалом український корабель морської охорони зумів обстежити близько 20 об’єктів на чотирьох родовищах.

"Вкотре зафіксовано наявність озброєних людей, які при наближенні корабля морської охорони займали бойові позиції, а подекуди й просто демонстративно, не ховаючись, наводили зброю в бік корабля. При радіоопитуванні екіпажу бурових платформ, персонал визнав їх належність Росії та стверджував, що вони перебувають у нейтральних водах, не порушуючи законів. Однак проведення робіт з видобичі газу не підтверджують", - доповіли в ДПСУ.

Водночас фахівцями НАК "Нафтогаз України", ПАТ "ДАТ Чорноморнафтогаз" засвідчено, що на декількох МСП наявне обладнання, яке красномовно підтверджує проведення робіт із оновлення, переустановки чи ремонту механізмів та приладів, а значить, вони використовувались для бурових робіт. А на СПБУ "Крим-1" (перейменована "Україна") в Одеському газоконденсатному родовищі зафіксовано процес буріння свердловини.

"Діючи в рамках законодавства України та норм міжнародного права, корабель Морської охорони попередив усі об’єкти на всіх родовищах про фіксацію правопорушення з їхнього боку та неприпустимість продовження незаконної діяльності у В(м)ЕЗ України. За результатами обстеження родовищ міжвідомчою групою складено акт про виявлені правопорушення, який передано для подальшого реагування у військову прокуратуру", - резюмували у відомстві.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на всіх захоплених РФ об'єктах "Чорноморнафтогазу" знаходяться озброєні люди.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся