За неофіційними даними, прем'єр-міністр Греції може запропонувати створення уряду національної єдності

Субота 08 жовтня 2011 13:59

Прем'єр-міністр Греції Георгіос Папандреу може в черговий раз запропонувати створити уряд національної єдності (коаліційний уряд, сформований за участю більшості політичних партій), щоб вивести країну, що знаходиться на межі дефолту, з бюджетно-боргової кризи, передає Reuters з посиланням на місцеві ЗМІ. У Кабінеті міністрів республіки спростували подібні плани глави держави.
"Це не відповідає дійсності", - заявив представник уряду Іліас Мосіалос.
За даними грецької преси, Папандреу був готовий піти у відставку, якби це допомогло політичним силам країни досягти консенсусу і сформувати коаліційний уряд з упевненою парламентською більшістю.
15 червня ц.р. повідомлялося, що Папандреу виразив готовність покинути свою посаду, якщо він і лідер опозиційної партії консерваторів "Нова демократія" Антоніс Самарас прийдуть до загальної думки відносно цілей і завдань нового уряду "національної єдності". Папандреу розраховував, що новий Кабінет міністрів зможе більш повно відобразити інтереси виборців в питанні умов отримання рятівних позик від Євросоюзу (ЄС) і Міжнародного валютного фонду (МВФ), оскільки вже довгий час кожне рішення влади про скорочення бюджетних витрат, яке є одним їх умов отримання країною фінансової допомоги, зустрічається загальнонаціональними страйками і акціями протесту. Проте Самарас, який вистпуає проти урізування витрат казни, відкинув пропозицію голови уряду.
В даний час правляча партія "Всегрецький соціалістичний рух", головою якої є Папандреу, володіє абсолютною більшістю в парламенті країни.
2 жовтня стало відомо, що Греція не виконає фінансові зобов'язання перед ЄС і МВФ. На відповідний вивід наводить проект бюджету країни на 2012 р. Очікувалося, що бюджетний дефіцит на 2011 р. складатиме не більше 7,6%, проте цей показник досяг відмітки в 8,5%. Більш того, 4 жовтня в Мінфіні республіку повідомили, що дефіцит бюджету країни в 2011 р. може перевищити оновлений двома днями раніше цільовий показник в 8,5% у зв'язку з глибшою, ніж прогнозувалося, рецесією.
3 жовтня міністри фінансів зони євро перенесли виділення Афінами чергового траншу фінансової допомоги на середину листопада поточного року, щоб закінчити перевірку виконання країною своїх зобов'язань, узятих в обмін на отримання рятівних кредитів. Через тиждень - 17-18 жовтня - відбудеться чергове засідання Європейської ради, на якій серед іншого планується обговорити перегляд умов другої кредитної лінії Греції, схваленої 21 липня ц.р. на екстреному саміті єврозони. Як очікується, політики звернуться до банків - утримувачів грецьких облігацій - з проханням розглянути можливість списання більшого обсягу боргу республіки. Тоді ж буде піднято питання про збільшення обсягу Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF), що кредитує периферійні країни зони євро, які потрапили в тяжке положення.
У 2009 р. Греція опинилася перед обличчям найбільшої фінансової кризи через надзвичайно високі борги Афін перед урядами інших країн. У травні 2010 р. Міжнародний валютний фонд (МВФ) і Євросоюз виділили грецькій владі кредитну лінію у розмірі 110 млрд євро. Проте в липні 2011 р. на екстреному саміті єврозони було ухвалено рішення про надання Греції другого пакету фінансової допомоги понад діючу програму. Лідери єврозони домовилися, що Євросоюз і МВФ нададуть Афінам додаткове фінансування у розмірі 109 млрд євро. Взамін керівництво Греції зобов'язалося здійснити ряд заходів, спрямованих на різке скорочення бюджетних витрат: зменшити зарплати, підвищити пенсійний вік, скоротити ряд робочих місць, а також провести широку програму приватизації. Ці заходи вкрай непопулярні в грецькому суспільстві. З 2009 р. в країні не припиняються масові страйки і інші акції протесту проти скорочення бюджетних витрат.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся