За неофіційними даними, МВФ підготував екстрений кредит для Італії на 600 млрд євро
Міжнародний валютний фонд (МВФ) підготував екстрений кредит для Італії, розмір якого може становити від 400 до 600 млрд євро, а процентна ставка по ньому - від 4% до 5%, передає телеканал France24 з посиланням на місцеву пресу.
Як говориться в повідомленні телеканалу, кредит "тимчасово зніме необхідність рефінансування італійських боргів" і тим самим дасть владі Італії необхідне "вікно" від 12 до 18 місяців, протягом якого уряд країни може провести необхідні скорочення бюджетних витрат і інші реформи.
Як відзначає France24, розміри кредиту навряд чи дозволять МВФ надавати його, спираючись виключно на свої нинішні кошти, так що фонд, швидше за все, видасть його у співпраці з іншими інститутами, наприклад - з Європейським центральним банком (ЄЦБ).
Європейський союз (ЄС) і ЄЦБ раніше відправили в Італію своїх аудиторів, і незабаром те ж саме зробить МВФ. Це передбачено угодою, укладеною з даними інститутами колишньою італійською владою.
Державний борг Італії зараз становить 1,9 трлн євро (2,5 трлн дол.), це викликає у учасників ринку побоювання, що Рим звернеться за фінансовою допомогою до ЄС і МВФ, як це вже зробили Греція, Португалія та Ірландія.