За даними європейських дипломатів, ЄС може ввести ембарго на сирійську нафту вже наступного тижня

НовиниЕкономіка    24.08.2011 - 16:30

Євросоюз (ЄС) може ввести ембарго на сирійську нафту вже наступного тижня. Про це сьогодні повідомляє Reuters з посиланням на представника європейських дипломатичних кіл. За його словами, перший раунд дискусій з даного питання відбувся 22 серпня в Брюсселі та дипломати не висловили принципових заперечень проти введення подібних заходів відносно близькосхідної держави. "Якщо все піде за планом, то нафтове ембарго проти Сирії може бути введене вже в кінці наступного тижня", - заявив європейський дипломат.
Раніше повідомлялося, що ЄС готується розширити санкції відносно Сирії аж до нафтового ембарго. До обговорення цього питання та підготовки відповідної бази залучені експерти Єврокомісії. Нафтове ембарго може бути введене у відповідь на дії сирійської влади, яка жорстоко пригнічує антиурядові виступи.
Нагадаємо, з середини березня 2011 р. у Сирії тривають масові заворушення, викликані аналогічними заворушеннями в інших країнах Близького Сходу та Північної Африки. Учасники заворушень вимагають відставки президента Асада та проведення політичних реформ. Глава держави пішов на ряд поступок опозиції, зокрема скасував надзвичайний стан, який діяв в країні з 1963 р., і оголосив про широку амністію.
Сирійська влада жорстко присікає несанкціоновані акції протесту, в тому числі застосовуючи армійські підрозділи. США і Євросоюз ввели ряд санкцій відносно сирійського керівництва, а Рада Безпеки ООН засудила відкрите порушення прав людини та застосування зброї проти мирних жителів.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top