Платформа добового балансування УТГ ненадійна і вразлива, - "Дніпропетровськгаз"

Ілюстративне фото (прес-служба "Дніпропетровськгазу")
Ілюстративне фото (прес-служба "Дніпропетровськгазу")

Дані на інформплатформі постійно змінюються і коригуються без будь-яких попереджень і повідомлень

У розробленій "Укртрансгазом" платформі добового балансування були виявлені істотні недоліки, що не дозволило розпочати її впровадження з 1 жовтня. Інформація, яка передається учасниками ринку в систему, не захищена електронним цифровим підписом, що може свідчити про маніпуляції. Про це повідомляє прес-служба ПАТ "Дніпропетровськгаз".

Відсутність підпису ставить під загрозу захист персональних даних споживачів України, захищеність і збереження переданих даних, їх повноту, коректність і достовірність. Крім того, фахівці ПАТ "Дніпропетровськгаз" відзначають, що в інформаційній платформі відсутні сертифікація та експертний висновок про криптографічного захисту програмний комплекс від Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.

"На етапі тестування платформи добового балансування, розробленої "Укртрансгазом", наші фахівці виявили ряд недоліків та істотних порушень у системі, що робить неможливим запуск системи сьогодні. В свою чергу ПАТ "Дніпропетровськгаз" повністю готове до впровадження добового балансування на ринку природного газу", - говорить комерційний директор ПАТ "Дніпропетровськгаз" Віталій Косенко.

Дані на інформплатформі постійно змінюються і коригуються без будь-яких попереджень і повідомлень, а функціонал не відповідає вимогам кодексів газотранспортної системи та газорозподільних мереж. ПАТ "Дніпропетровськгаз" неодноразово звертався як до НКРЕКП, так і в "Укртрансгаз" і повідомляв про всі виявлені недоліки.

ПАТ "Дніпропетровськгаз" має досвід впровадження добового балансування ринку природного газу на рівні операторів ГРМ. Для того, щоб працювати з цим програмним забезпеченням в штатному режимі, потрібне якісне навантажувальне тестування платформи, що дозволило б виявити здатність або нездатність системи забезпечити одночасну роботу великої кількості людей в онлайн режимі з великим обсягом даних. Згідно з Кодексом ГТС тестування платформи має тривати три місяці. Однак, "Укртрансгазом" досі не визначені терміни проведення навчання та тестування і наповнення функціоналу інформаційної платформи.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся