Планується забезпечити перехід від системи обов'язкової сертифікації до оцінки відповідності згідно з технічним регламентам, - Держстандарт.

Гармонізація національних стандартів з міжнародними і європейськими - одна з основних передумов для входження до СОТ і інтеграції до ЄС. Про це повідомив міністр економіки України Володимир Макуха. Водночас, за словами директора департаменту технічного регулювання Держпотребстандарту України Андрія Нєлєпова, протягом 2005-2006 рр. Держстандартом прийнято 1294 національних стандартів гармонізованих з міжнародними та європейськими. На сьогодні загальна кількість гармонізованих стандартів становить 3481. Він підкреслив, що Держспоживстандарт здійснює планомірний процес реорганізації існуючої системи сертифікації до вимог світового співтовариства. Планується розмежувати функції сертифікації і державного нагляду та утворити органи державного ринкового нагляду. Забезпечити перехід від системи обов"язкової сертифікації до системи оцінки відповідності згідно з вимогами технічних регламентів. З 1 жовтня 2006 р. в Україні діють 54 державні еталони, 40 вихідних еталонів, 61 вторинний еталон.
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся