План втручання у вибори в США був розроблений в підконтрольному Путіну центрі, - Reuters

НовиниПолітика    20.04.2017 - 03:10
Фото: у США розкрили особливості втручання Росії у вибори в США
Фото: у США розкрили особливості втручання Росії у вибори в США

До кампанії зі втручання у вибори в США були залучені підконтрольні Росії ЗМІ

Аналітичний центр уряду Російської Федерації, контрольований Володимиром Путіним, розробив план зі втручання в президентські вибори в США в 2016 році, щоб підіграти Дональду Трампу і підірвати віру американців у виборчу систему країни. Про це повідомили три чинних і чотири колишніх чиновника США, передає Reuters.

Співробітники розвідки США після виборів отримали документи, які були підготовлені на базі Російського інституту стратегічних досліджень, очолюваного відставними високопоставленими російськими чиновниками зовнішньої розвідки.

Перший документ був підготовлений у червні 2016 року, згідно з ним пропонувалося запустити в соцмережах і підконтрольних уряду РФ міжнародних ЗМІ кампанію, яка мала спонукати американських виборців голосувати за кандидата з більш м'якою політикою щодо Росії.

У жовтні був розроблений ще один документ, у якому припускалося, що на виборах переможе кандидат від демократів Хілларі Клінтон, і пропонувалося замість кампанії на підтримку республіканця Дональда Трампа сконцентруватися на повідомленнях про можливі підтасовування на виборах і дискредитації Клінтон.

За інформацією агентства, обидва документи не були адресовані конкретним людям або відомствам і поширювалися "на вищих рівнях" російської влади.

"Путін увесь цей час мав таку мету і саме він попросив інститут розробити "дорожню карту", - сказав агентству на правах анонімності колишній працівник розвідувальних служб США.

Повідомляється, що у кампанії брали участь підконтрольні Росії телеканал RT, агентство Sputnik та інші ЗМІ, які отримали вказівку в позитивному ключі розповідати про кампанію Трампа.

У розвідці США відмовилися прокоментувати цю інформацію.

Нагадаємо, британські та інші європейські розвідувальні служби перехопили повідомлення між членами команди Дональда Трампа і російськими офіційними та іншими особами під час передвиборної кампанії в США в 2016 році.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся