У першому півріччі ВВП впав на 16,3%, - МЕРТ

У першому півріччі ВВП впав на 16,3%, - МЕРТ
Фото: у першому півріччі ВВП впав на 16,3%

Найбільше економіка України страждає від конфлікту на Донбасі

У першому півріччі 2015 р. ВВП України впав на 16,3%. Про це йдеться у прогнозі економічного і соціального розвитку України на 2016-2019 роки, опублікованому на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

За підсумками І півріччя має місце:
- падіння ВВП, яке становить близько 16,3%;
- падіння промисловості - на 20,5%;
- зменшення обсягів виробництва у сільському господарстві - на 9,3%;
- зростання споживчих цін - на 39,3% (липень до грудня);
- скорочення обсягів експорту товарів - на 35,4% (в тому числі до РФ - у 2,2 рази);
- падіння реальної заробітної плати - на 23,9%.

Зазначається, що найбільше у 2015 році економіка України страждає від конфлікту на Донбасі.

Також значний негативний вплив на економіку України у 2015 році справляють і накопичені системні диспропорції, наслідками яких стали девальваційні та інфляційні шоки.

В той же час в останні місяці ситуація в економіці стабілізувалась і очікується позитивна тенденція до пожвавлення економічної активності у ІІ півріччі 2015 року. Як наслідок, падіння ВВП за підсумками року уповільниться до 8,9%, а інфляція очікується на рівні 45,8%.

Також у міністерстві розробили прогноз на 2016-2019 роки за двома сценаріями.

Макропараметри сценарію 1 узгоджені з МВФ, і передбачають успішну реалізацію економічної програми, яку запроваджуватиме Уряд України за підтримки МВФ та інших міжнародних партнерів.

Сценарій 1 передбачає зростання ВВП у 2016 році - на рівні 2%, інфляція - 12%

Сценарій 2, відповідно до рекомендацій МВФ, передбачає більш песимістичний розвиток порівняно із сценарієм 1, з огляду на те, що економічні реформи реалізуються на тлі ряду суттєвих викликів та ризиків. У зв'язку з цим відновлення зростання може зайняти більше часу та виявитися менш вираженим.

Згідно сценарію 2 - падіння ВВП на 0,3%, інфляція - 14,7%.

З метою мінімізації бюджетних ризиків прогноз на середньострокову перспективу представляє не максимально досяжні орієнтири за умов успішної реалізації політики реформування, а консервативні орієнтири, відповідно до яких за сценарієм 1 ВВП зростатиме в середньому протягом 2017-2019 років на 3,8 % щороку, за сценарієм 2 - на 2,3 %.

Нагадаємо, за оптимістичними прогнозами МЕРТ, зростання реального ВВП в 2016 р. складе 2%.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся