ru ua

Перепис населення необхідний для оцінки мобілізаційного потенціалу України, - Рева

Перепис населення необхідний для оцінки мобілізаційного потенціалу України, - Рева Фото: глава Мінсоцполітики Андрій Рева

Перепис населення відкладався кілька разів через відсутность коштів у бюджеті

Кабінет Міністрів прийняв постанову про створення міжвідомчої групи з питань науково обґрунтованого оцінювання демографічного розвитку країни. Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики.

За словами міністра соціальної політики Андрія Реви, перепис населення відкладався кілька разів з-за відсутності коштів у бюджеті.

"У світі перепис населення проводиться один раз на десять років. В Україні останній раз перепис проводився в 2001 році. Але зараз на Донбасі проходять військові дії, окупований Крим. Нам варто провести перепис, щоб оцінити втрати людських ресурсів і розуміти неконтрольоване міграційний рух ", - зазначив Рева.

У Мінсоцполітики відзначають, що відсутність такої інформації створює загрозу національній безпеці країни, оскільки саме чисельність і склад населення є фундаментом у визначенні військового контингенту і мобілізаційного потенціалу, робочої сили, бюджетних витрат, що спрямовуються на надання освітніх, житлових, транспортних та інших соціальних послуг для оцінки ризиків, пов'язаних з безробіттям і бідністю

"Передбачається, що за результатами оцінки демографічного розвитку України буде проаналізовано стан демографічної ситуації та статево-віковий склад населення. Також буде здійснено демографічний прогноз. Відповідно будуть підготовлені і представлені рекомендації щодо формування та реалізації державної політики демографічного розвитку та пропозиції щодо внесення змін до законодавчих актів, спрямовані на поліпшення демографічної ситуації в Україні та запобігання демографічної кризи", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Кабмін планує створити міжвідомчу робочу групу з питань науково обґрунтованого оцінювання демографічного розвитку України.