ru ua

Переговори є єдиним правильним і цивілізованим виходом з політичної кризи, - експерт

Єдиний цивілізований спосіб виходу з політичної кризи полягає у необхідності початку переговорів опозиції з владою. Таку думку висловив глава Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

На думку політолога на даний момент, як опозиція, так і влада загнали себе в кут. Взаємні неприйнятні ультиматуми не можуть сприяти вирішенню політичної кризи в Україні. «Переговори на даний момент є єдиним правильним і цивілізованим вирішенням проблеми. Однак , вони можливі лише за участі посередників. Без них сторони самостійно не почнуть діалог. Наприклад , ніхто не сяде з Азаровим за стіл переговорів після його вчорашньої заяви про те, що на Майдані були одні провокатори, і не було студентів. Опозиція також висуває неприйнятні для влади ультиматуми», - сказав Фесенко.

На думку політолога, на даний момент грамотний діалог з опозицією намагається налаштувати перший віце-прем'єр Сергій Арбузов, який би цілком міг виступити в переговорах в якості уповноваженої особи від уряду. Хтось повинен бути ще від Адміністрації Президента і парламенту. У свою чергу, враховуючи недовіру один до одного трьох опозиційних лідерів, всі троє можуть взяти участь у діалозі.

«Але, повторюся , що організувати такі переговори не вийде без європейських посередників. Ними могли б стати представники ОБСЄ або Ради Європи. Міг би стати Кваснєвський або Янгланд, - люди , які добре знають політичну обстановку в країні», - підкреслив Фесенко.