ua en ru

PepsiCo може позбутися 1,26 млрд доларів через секретаря.

10:06 30.10.2009 Пт
3 мин

Американська компанія PepsiCo, виробник прохолоджувальних напоїв №2 в світі, була оштрафована судом штату Вісконсін на 1,26 млрд дол. Уникнути крупного штрафу перешкодила звичайна неуважність секретаря юридичного підрозділу Pepsi - він просто забув про лист, що запрошує компанію до суду, повідомляє РБК daily.

Незважаючи на те, що судове рішення про виплату крупної суми було озвучене судом ще 30 вересня ц.р., широкий розголос ця подія отримала лише зараз - першим про безпрецедентну халатність секретаря повідомило американське видання National Law Journal. Історія скандалу бере свій початок ще 1981 р., коли двоє громадян США Чарльз Джойс і Джеймс Войт запропонували дистриб'юторам PepsiCo - Wis-Pak і Carolina Canners - виробляти бутильовану воду, уклавши з компаніями договір про нерозголошення цієї інформації. Тоді ця бізнес-ідея була знехтувана, проте декілька років потому PepsiCo все ж таки запустила виробництво води, відомої в світі під брендом AquaMinerale.
Порахувавши, що їх права порушені, Ч.Джойс і Дж.Войт подають на компанію до суду. Вони нібито відправляють відповідне повідомлення її представникам в штаті Північна Кароліна ще літом 2009 р. Проте якимсь дивним чином лист потрапляє в юридичний відділ Pepsi лише в середині вересня. Секретар, що має 20-річний стаж роботи, просто забуває про нього, будучи "зайнятим підготовкою засідання ради директорів".
У результаті суд Вісконсіну присудив компанії виплатити позивачам компенсацію у розмірі 1,26 млрд дол., оскільки відповідач на судові засідання так і не з'явився. Свою увагу на справу Pepsi звернула лише після того, як отримала офіційне повідомлення про необхідність виплатити таку величезну суму грошей, еквівалентну 20% чистому прибутку компанії за весь 2008 р. За словами представників компанії, PepsiCo нічого не знала про суд і вважає всі звинувачення за сумнівні, про що і заявила представникам влади 13 жовтня, попросивши скасувати винесену раніше постанову. Компанія має намір оскаржити постанову, посилаючись на своє право все ж таки хоч якось захищатися в суді, особливо якщо мова йде про мільярдну суму.
"Ця справа нікчемна. Позивачі стверджують, що в 1981 р. запропонували комусь, а не компанії PepsiCo ідею якогось прохолодного напою, а потім це якимсь чином через 15 років призвело до того, що PepsiCo випустила свій продукт. Все це дуже сумнівно і безпідставно. Ми просимо суд скасувати раніше винесену постанову і дозволити компанії захищати себе в суді", - заявив РБК daily віце-президент з комунікацій Pepsi Americas Beverages Джо Джакуззі.
Одна з найдивніших обставин справи, як пояснили РБК daily в прес-центрі PepsiCo, полягає в тому, що спочатку позов проти компанії був поданий за місцем її реєстрації - в штаті Північна Кароліна, а сам процес відбувався у Вісконсіні, що в значній мірі і викликало плутанину навколо справи, враховуючи ще і те, що штаб-квартира PepsiCo розташована в Нью-Йорку.

Или читайте нас там, где вам удобно!
Больше по теме: