Павленко: Україна готова налагодити регулярні поставки сільгосппродукції в Єгипет

НовиниАПК    15.01.2016 - 11:58
Фото: Олексій Павленко
Фото: Олексій Павленко

Україна зацікавлена в розширенні торгового співробітництва з Єгиптом

Україна зацікавлена в розширенні торгового співробітництва з Єгиптом в аграрному секторі. Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час зустрічі з міністром сільського господарства та рекультивації земель Арабської Республіки Єгипту Ісам Османом Фаіда в рамках Глобального форуму з продовольства і сільського господарства в Берліні, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

"Україна високо цінує традиційно гарні відносини з Єгиптом. Єгипет залишається для нас важливим і перспективним торговельно-економічним партнером", - зазначив міністр агрополітики.

За словами Павленка, за 11 місяців 2015 року обсяг торгівлі сільськогосподарською продукцією між Україною та Єгиптом склав 941,9 млн доларів. Зокрема, частка експорту дорівнює 908,2 млн доларів, імпорту -33,8 млн доларів.

Найбільше Україна експортує в Єгипет зернових (682 млн доларів), соняшникової олії (74,5 млн доларів), тютюну та виробів з нього (62,3 млн доларів) і насіння олійних культур (32, 4 млн доларів). Одночасно головними позиціями імпорту є плоди, горіхи та цедра (31 млн доларів) і овочі, рослини та корені (0,5 млн доларів).

Міністр також зазначив, що в 2015 році Україні вдалося почати експорт олії тваринного (4,3 млн доларів) в Єгипет. Крім того, за минулий рік у 8 разів збільшився експорт живих тварин (13,4 млн доларів) і майже вдвічі - тютюну (62,3 млн доларів).

"Україна готова налагоджувати регулярні поставки сільськогосподарської продукції. Насамперед, мова йде про зернових, продукцію тваринництва, рослинна олія, кондитерські вироби і молочну продукцію. Для активізації двостороннього співробітництва сподіваємося в найближчій перспективі провести чергове засідання Спільної Міжурядової комісії з економічного і науково-технічного співробітництва між Україною та Арабською Республікою Єгипет", - зазначив Олексій Павленко.

On Top